Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyivel jobb egy új i3...

Mennyivel jobb egy új i3 (i5-i7), mint egy régi?

Figyelt kérdés

Egy kicsikét messzebbről indítok:


Van egy i3-as első generációs processzorom. Most akarok venni egy SSD-t. Na de ahhoz, hogy ki tudjam használni kell egy erősebb alaplap. Az újabb i3-asok meg már nem 1156-os, hanem 1155-ös, a legújabbak meg 1150-es sockettel készülnek. 1156-os socketet már nagyítóval sem nagyon lehet újonnan találni. Így célszerű lenne cserélni a procit is. Na de akkor már ott vagyok, hogy gépet is cserélni kell. (ugye a memóriát is gyorsabbra kell cserélni, meg a PATA eltűnése miatt újíthatok egy új DVD- írót, azaz inkább Blueray-írót. Meg a videókártyából is jobb a combosabb.



Na de 4 éve is i3-at gyártottak, most is, és az órajel sem változott lényegében. Jó a memóriakezelése gyorsabb lett. Na de még mivel tud többet, mert az órajel lényegében nem változott?

Nem látok olyan nagy ugrást két i3 között, mint a x86-Pentium I-II-III-IV-i3 lépcsőfokoknál.

Mégis miben tud érzékelhetően jobb lenni egy új i3, mint egy régi?



2014. ápr. 14. 10:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Pont Haswellre már megéri váltani. Egy Haswell Pentium gyakorlatilag lenyeli keresztbe az alsóbb i5-öket abból a generációból.
2014. ápr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Osynho ***** válasza:
a mostani lapodon nincs sata 3 port?
2014. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nincsen! :(
2014. ápr. 14. 13:36
 4/17 A kérdező kommentje:

2010 őszén vettem a gépet. Sőt, USB-ből is csak 2.0 van.


Amúgy mennyiért tudnám elpasszolni a régi procit? (annó volt 30 körül, mint most egy új)

2014. ápr. 14. 13:37
 5/17 Osynho ***** válasza:
Amennyiben elégedett vagy a mostani géped teljesítményével, szerintem felesleges az ssd miatt kicserélned mindent. A sata 3 főleg szekvenciális írásnál/olvasásnál fontos, az ssd lényege, a villámgyors elérési idő sata 2 alatt is megmarad. Ergo összehasonlíthatatlanul gyorsabb lesz sata 2-vel is.
2014. ápr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom eldönteni, hogy mennyire vagyok elégedett vele. A folyamatok ellenőrzésénél a winchester van csak túlterhelve, a proci és a memórai nincs.

Na de az, hogy 4 szálat képes futtatni, az egy aljas hazugság. Ugyanis bőven elég egy folyamat, pl. egy összeomló adobe flash plugin - ha tudnám, hogy miért omlik össze, vagy egy vírusellenőrzés a teljes gépen, máris benyugtatózott csigához hasonlít a teljesítménye. Nálam a 4 szál jelentse azt, hogyha egy folyamat nanotetű/s sebességgel megy, akkor attól a többi szál még fusson rendesen. Na de nincs így. De miért nincs így???

2014. ápr. 16. 00:02
 7/17 anonim ***** válasza:
Ez mind nem a géped baja, hanem az operációs rendszeré. Kivéve ha enyhe melegedés. Azért olyan nagyon-nagyon sűrűn nem száll el a flash.
2014. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szinte mindennap elszáll 2-3 alkalommal. Erről gondoltam, hogy szoftvergond, és nem hardveres.
2014. ápr. 16. 12:03
 9/17 Osynho ***** válasza:
ha szoftvergond, akkor miért a hardvereket akarod cserélgetni?
2014. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül szoftvergond, még a melegedést nem látom kizártnak. Lehet ramhiba is. Mindenesetre a teljes konfig nem okolható, csak valami nem stimmel, lehet szoftveres vagy hardveres hiba is.
2014. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!