Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Beleraktam egy Geforce GT610...

Beleraktam egy Geforce GT610 videokártyát a gépembe, feltelepítettem, de azóta nincs hang. Audio kimenet nincs a kártyán, és még annyi hogy alaplapi a hang. Mit tegyek hogy megszólaljon?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Jobbklikk a hangerőikonra, lejátszó eszközök, és ott a hangkártyát teszed alapértelmezetté az nvidia helyett.
2014. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztosra veszem, hogy van hangkimenet a videokártyán, méghozzá HDMI. A Windows úgy gondolta, hogy a VGA-d audio kimenetét kell elsődlegessé tenni, ezért nincs hang, illetve HDMI-n lenne.


Megoldás: az óra melletti hangszóró ikonra kattintva jobb egérgombbal elő tudod hozni a Lejátszó eszközök menüt, ott tedd alapértelmezetté a másik hangeszközödet.


Másik megoldás, hogy az eszközkezelőben letiltod a videokártyád HDMI kimenetét, de inkább az első megoldást ajánlom, mert lehet, majd valamikor rá akarod kötni mondjuk az VGA-dat TV-re és szeretnéd, hogy a hang is azon jöjjön.

2014. ápr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az a probléma hogy nemjön elő a tálcán sem a az ikon!

vezérlkőpultból ha megynitom, aztirja hogy nincs hangeszköz és semmit sem lehet válsztani

2014. ápr. 18. 12:32
 4/5 Lajos54 ***** válasza:

Először is nézd meg, hogy a videokártya berakása közben nem csúszott-e ki valami, nem került-e rossz helyre egy vezeték, bármi.

Utána az eszközkezelőben nézd meg, felismeri-e a hangkártyát. Előfordulhat, hogy a videokártya telepítése közben valami felülíródott.

Ha itt már minden rendben van, akkor az előttem már leírt tippek valamelyike be kell, hogy jöjjön. Főképpen az alapértelmezettként kiválasztott hangkártya.

2014. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem még aznap! BIOS-ban kellett átállítani alaplapi hangra:)
2014. ápr. 25. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!