Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul a gép! Szerintetek...

Nem indul a gép! Szerintetek mivel lehet a gond? (kifejtés alul)

Figyelt kérdés
Egy hete körülbelül a gépem azt csinálta, hogy bármilyen játék közben, tehát net közben nem, csak játékok közben fogta magát és kikapcsolt. Aztán pár napja be sem indult. Gyanakodtam a tápegységre, így hát bementem egy számtech. boltba, ahol eszközzel megmérték, hogy valóban nem ad jelet. Sebaj vettem egy új tápot. Hazahozom beszerelem, de úgy sem indul. Hosszas gondolkodás után észreveszem, hogy a bekapcsoló gomb nincs bedugva az alaplapba. Bedugtam. Most ezzel annyit értem el, hogy ha a 220-at bedugom felpörögnek a ventik, majd leáll. Akkor mégis mi a probléma?

2014. ápr. 18. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Mik a gép részei? Lehet RAM.
2014. ápr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted, hogy gép részei? Szerintem a RAM jól van rögzítve.Okozhat az ilyen jellegű probémát?
2014. ápr. 18. 16:34
 3/8 levis56 ***** válasza:
A táp négy tűs és a 24 tűs csatlakozó is rá van dugva a lapra?
2014. ápr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen a 4 pines és a 24 pines is, bár az én alaplapom esetében csak 20 pin, de ugyanúgy ráfér
2014. ápr. 18. 16:52
 5/8 levis56 ***** válasza:
Hát így eldönteni innen nem lehet,azt tanácsolom szedd szét a gépet mert nem biztos hogy a táp volt a rossz, mivel az újjal sem megy.Szedd szét alkatrészeire, minden csatit kihúzni majd vissza mindent de a procin a hűtőpasztát is cseréld és a ventiket pucold ki,ha így sem jó akkor mivel nem indul el,kölcsön alkatrészenként kizárásos alapon,tehát kérj kölcsön üzemképes memóriát,próbáld ki azzal ha nem jó kérj vinyót de lehet a lap hiba,vagy bármelyik hardver,ha ezek után sem jó pár ezerért bevizsgálják szervízben.
2014. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem akkor most szétkapom a gépet és összerakom újra. Mikor elkezdett leállni játék közben, első dolgom volt kipucolni a ventiket.
2014. ápr. 18. 17:30
 7/8 A kérdező kommentje:
Megjavult a gép. Összeraktam újra, de még akkor se volt jó. Aztán kihúztam a bekapcsoló gombnak a kábelét, és máris ment minden, mint a karikacsapás. Esetleg zárlatos lehetett??
2014. ápr. 18. 18:05
 8/8 levis56 ***** válasza:
A tápon van két 4 pin csatlakozó az egyik a proci mellé a lapra megy a másik a húsz+4 pin a lap 24 pin csatira, én is bedugtam a másik 4 pinest a húsz mellé és nem indult,kihúztam azóta jó.
2014. ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!