Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vadonat új laptopom lassú....

Vadonat új laptopom lassú. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Samsung marka, win8 van rajta.

3 het utan cserelni kellett a monitort es a vinyot.


Azota is van vele problema, mint pl. ha egy mezot toltok ki, mint mondjuk itt a kereso, akkor nem az iras sebessegevel latni a metoben a betuket, hanem par mp-es kesessel.

Ezen kivul neha szoveg irasakor -altalaban szovegszerkesztoben- valahogy elkalandozik az iras es par sorral feljebb ir, pedig nem is kattintottam oda.


A lassusag meg nehany oldal betoltesekor is eszlelheto (a netem ugyan az, mint elotte a masik gepnel azzal nincs gond), valamint ha gorditenem az oldalt.

Chrome-ot hasznalok, de mivel azon sok minden nem mukodik, explorert hasznalok (itt nem mindig nyitja meg azokat az oldalakat, amikkel bezarom a bongeszot, pedig be van allitva)

Mas most nem jut eszembe :)


Az indulaskor futo dolgokat, amik nem szuksegesek leallitottam, a win update-t manualisra allitottam. Office probajat es asszem a nortont is letoroltem (bar ez eleg agressziv).


Koszonom.



2014. ápr. 25. 08:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
milyen os? hány bites? gép adatai?
2014. ápr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Valami szemét fut a háttérben is fogja a gépet...

Mekkora a lapozófájlod (virtuális memóriád)? Ha nagy, akkor lehet, valami rendszeresen felzabálja a gép valódi memóriáját, ami lassulást eredményez. Leírásodból ítélve azért nem most először ültél gép elé, így azt javaslom (mivel új a gép, telepítő cd-k tuti megvannak és még sok program se lehet rajta) telepítsd újra az egészet. Telepítés után csak azt tedd fel amire valóban szükséged van víruskeresőnek meg mondjuk egy avast-ot.

2014. ápr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Monitort és vinyót is?

Akkor ez nem új gép, hane valami garanciában visszavitt, szanaszét foltozgatott fos.

Ki tudja mi halott még benne.

Én kérnék egy teljesen új cseregépet, ezt meg dugják fel maguknak.

2014. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hypno ***** válasza:
Én érvényesíteném a garanciát. Azért van.
2014. ápr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Megprobalok mindenkinek valaszolni..

A gep "uj", 5 honapos. Az alkatreszcsere garanciaban tortent, a win-t is ujraraktak, de elotelepitett volt.


Mar most is sok cuccom van rajta, nem is tudom, hova tehetnem oket, ezen kivul megint nelkulozzem 3 hetre, mig felkuldik a szervizbe..Akkor, 1.5 het utan a penzem kertem vissza, de nyilvan nem adtak igy lett belole a javitas.

Adatok:

Win8.1

Intel Core i3-3217u cpu 1.80Ghz

4GB

64 bit

sandisck ssdi100 24GB

hgst hts545050A7e380



Még annyi, hogy néha nem lehet kikapcsolni. Win I-vel leállítom, de ujraporog..akkor nem adja be a win zenet, mint amikor rendesen bekapcsolom. Ugy lehet kikapcsolni, ha ujrainditom..es aztan allitom le.

2014. ápr. 25. 11:58
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajna meg mindig fennall a problema.

Azon tanakodom, hogy most mas tenyleg visszaviszem.


Van tapasztalatotok, hogy ilyenkor mit fogadnak el indokkent, ha cseret kerek (mas nagyobb ertekure)? Ugy tudom, igy masodszorra mar lehet kerni a vetelarat is vagy annak egy reszet. Raadasul mar az elso javitas alkalmaval is jeleztem a problemat, amikor a szoveg irasakor a kurzor feljebb ugrik. Media-s...ha jelent valamit.


Ezen kivul nem szeretnek semmit rajta hagyni, leszedem es gyari beallitasra raknam nekik. Jol tennem?


koszi

2014. jún. 4. 11:00
 7/11 anonim ***** válasza:

1: próbáld meg újratelepíteni! Rendesen, tiszta telepítéssel... tehát lementeni róla mindent, és telepítőcd-ről bootolni, feltenni, majd fel rá a drivereket. Ha új, tiszta rendszernél (nem az általuk "feltelepített" és összegányolt akármire gondolok) rendszernél és hozza az összes hibát akkor jön a kettes pont.

2: vidd vissza! a vételár visszakéréséről nincs információm, de itt utána tudsz olvasni a jogszabályoknak: [link]

2014. jún. 5. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Koszi.


A OS elotelepitett volt. Amikor az elozo szervizkor visszakaptam, ujra raktak - vagy gondolom az uj vinyo miatt eleve uj az OS is.


Nincs cd meghajtoja, es nem remlik, hogy kaptam volna hozza mas megoldast, amivel ujra tudnam rakni.


Koszi

2014. jún. 5. 10:24
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

az eredeti termékkulcsot megadva innen egyszerűen le tudod tölteni.

2014. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
üres pendrivera készít telepítőt is!! semmi esetre se telepítsd fel ebből... töltsd le, rakasd rá pendrivera vele és arról indítsd a gépet
2014. jún. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!