Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopom (Dell Latitude...

A laptopom (Dell Latitude D610) histelen nagyon lassú lett. Pár órája tökéletesen működött. Amikor bekapcsolom, egy kis ideig (fél perc) még aránylag jó. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, iskolánkban pedig, mivel lassúak a számítógépek, megengedték, hogy behozzam a laptopomat informatikaórára. Ott tökéletesen működött. Hazahoztam és lelassult. De brutálisan: 10 perc volt az átlagos 1 helyett, amíg felállt a Windows XP. Néhány adat:

A gép több, mint 6 éves, egyszer lett benne winchester cserélve, most egy Dell Latitude D600-asból szármató IDE-s; 40 GB-s winchestert használok. 13700 órán át volt használatban.

A RAM nemrég (2 éve) ki lett cserélve, 2 darab félgigásról 2 darab egygigásra.

Túlhevülést kétlem, bár lehet, hogy beégett a laptop, ezt szerelő kihívása nélkül meg tudnám vajon nézni?

OS: Windows XP Professional SP3.

Fizikai behatás (ütés, esés, rongálódás) tudtommal nem érte.

Dokkolóállomást használok.

Még valami: előző nap megpróbáltam újraparticionálni, egy küldő program segítségével, de hibát írt ki. Nem tudom már, mit. Ezután viszont a növelni kívánt partíció jele elveszett, újra meg kellett adni.

Most egy teljesen új Windows XP rendszert használok, amit egy mér fogmázatlan 5GB-s helyre telepítettem fel. Mindössze az alap windows és a hang- és videokártya drivere van fent. Kisméretű és felbontású vidókat alig tud lejátszani (5-6 másodpercenként dob meg egy képkockával), de minden lassú, a betöltés és az internet is (a netkapcsolattal nincs gond).

Most komolyan, fogalmam sincs, hogy ez mi lehet. Remélem, tudtok segíteni. Pénzem nagyon nincs szervizre, úgyhogy egy részletesebb leíró választ nagyon díjaznék.

Előre köszönöm.



2013. dec. 5. 20:05
 1/1 macika55 ***** válasza:

Most egy teljesen új Windows XP rendszert használok, amit egy mér fogmázatlan 5GB-s helyre telepítettem fel.

Ha jól értem,(remélem nem) formázás nélküli helyre telepítetted az xp-t?

Az nem buli.

Formázd le az egész winyót és aztán telepíts.

2013. dec. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!