Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videó kártyákkal...

Milyen videó kártyákkal bírkózik el egy Phenom II x4 955 @ 4,2Ghz es proci?

Figyelt kérdés

Ha nem szeretne/nél sokat olvasni akkor lent a

** \| Lényeg |/ ** pontban össze van tömörítve a ([dobpergés]) lényeg.


A többi hardver: 120Gb Kingstone SSD 1Tb adat vinyó (7200RPM, 64mb cache)

8Gb ram...

A gépben csak egy fsp aurum Gold 650W -os táp van tehát már ez is egyfajta korlát ha csak nem előbb lép be a kis proci probléma.



Windows 8.1 Enterprise N 64Bit op.


A kérdésem a következő lenne, hogy mivel kellően fel van húzva, 4,2Ghz -re (nyugalomban fix 33, és 100% -on 6 óra után sem több mint 63-65 fokos, egy Thermaltake Tower 112 hűti, egy moddolt szerver ventivel ami nagyon erősen fúj, de a légterelő miatt alig van hangja.


Ezek tekintetében szeretném kérdezni, hogy milyen videó kártya az, amit ez a proci ki tud szolgálni veszteségmentesen, illetve cseppnyit nagyobb videó kártya teljesítmény mellett mint amit elbír.


Jelenleg egy Gigabyte HD5770 van egy accelero twin turbo pro hűtéssel (azért szereltem rá a hűtést mert különben csak kallódott volna, mivel egy GTX480-at szolgált előtte, amire ráesett a fent említett bitang cpu hűtés és szétrepedt.


Esetleg milyen eredményeket érhetek el ha húzom az 5770 -et? Érdemes? Mivel keresgéltem de csak pontszámokat találtam, konkrét Benchmarkot és FPS mérést olyan formában hogy előtte-utána komponensekre lett volna felbontva nem.


Tehát mondjuk ha húzom egy ésszerű korláton belül akkor nem várhatok 20-30 fps növekedést?


Ezt azért nem tudom mert én ramot, cpu -t szoktam húzni, mert annyira hangoztatják hogy micsoda tuninpotenciál, hát akkor miért ne?! :) Viszont videó kártyát nem igazán szeretnék húzni, szerintem érzékenyebbek mint a többi hardware.


Tehát ez egy borzasztó hosszú kérdésre sikerült!


**\| Lényeg |/ **:

Milyen videó kártyát bír el ez a proci (többi hardver fent van)

Érdemes tuningolni a HD5770 -et? Acc twin turbo pro hűtésű.


Köszönöm szépen előre is! :)


2014. ápr. 25. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Elméletben ki bír hajtani egy HD7950-et is max felbontáson...


Videó kártyát nem ajánlatos húzni,hamar megsütheted (+ elég gyakran szoktak crashelni miatta a játékok)


Szerintem egy R9 270X vagy ha pénz szűkébe vagy akkor R7 260X megfelelne mellé :)


Mekkora felbontásban játszanál?

2014. ápr. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most jelenleg 20 ezrem van + ha eladom a 5770 -et akkor jöm még egy 12 ezer.

Hardveraprón szoktam nézelődni, mert nekem használt is jó. :)


Azért nem voltam biztos a prociban, hogy mit bír el, mert itt ott azt mondták hogy még a 5770 -et sem tudja kiszolgálni normálisan. :) Persze vannak "hozzáértő" figurák akik túlnyomó részt a 15 éves kort sem töltötték be, és ilyen téves információkat közölnek.

2014. ápr. 26. 01:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Keress használtan HD7850-et, vagy ha nagy szerencséd van HD7870-et.

És FHD-n kb egy HD7950/R9 280-at kiszolgál.

2014. ápr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam én is :)
2014. ápr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!