Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elszállt pendrive. Alapkönyvtá...

Ectivus kérdése:

Elszállt pendrive. Alapkönyvtárak látszódnak de nem lehet megnyitni, az eredeti nevek helyett grafikus jelek vannak. A méretezése eltünt. Kürtkft válasza 99% helyreállitható nincs fizikai elektronikai hiba,100eFt. Van valami más megoldás vagy cég?

Figyelt kérdés

#olcsó #pendrive #megoldás #helyreállítás #olvashatatlan fájlok #fájl visszaállító programok
2014. ápr. 28. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáltad már egy másik rendszerrel? Pl. az Ubuntuval? Ha beolvassa és meg is tudja nyitni akkor le tudod menteni az adatokat róla. Viszont milyen pendrive-od van neked, hogy 100.000Ft a helyreállítása? Kidobod, veszel egy újat és megúsztad 10.000Ft alatt (ha nem 8GiB feletti pendrive kell). Amúgy meg inkább szerezz be egy külső merevlemezt. Annak nagyobb a kapacitása nem is olyan drága.
2014. ápr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

get data back for ntfs/fat

nekem ezzel sikerült viszanyernem az adatokat

2014. ápr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hominida ***** válasza:

Mindenekelőtt biztonságba kellene helyezni a tartalmát. Ha még nem későb. A Windowsok nagyon hajlamosan kérdés nélkül összefirkálni mindent. Lomtárral, egyebekkel. Addig kellene lemásolnod a pendrive tartalmát, egy az egyben, amíg nincs nagyon összegányolva.


Nem találok kimondottan erre alkalmas programot, de van egy Ghost nevű image-másoló program. A Norton Utilities Pack 2K6 v3 (CNC) nevű programban a 8.2 verzió korlátozás nélküli változata be van építve. Úgy nézem, hogy nekem azzal sikerült egy image fájlt csinálnom a pendrive-omról. Dugd be a pendrive-ot, várd meg, amíg a rendszer felismeri, és indítsd el ezt a programot. Mindenekelőtt az Options menüben a Misc\Force Cloning legyen kiválasztva, valamint az Image\Image Disk pont is. Csinálj egy Disk to Image másolatot a pendrive-ot megadva forrásként, egy fájlnevet egy lemezeden célként, és hadd menjen. Javaslom a no compress módot, mert akkor a keletkező GHO image egy az egyben olvasható lesz egy elemzőprogrammal, később.


Megpróbáltam feltölteni, itt a linkje: [link]


Egy másik egész jó program, az Easy Image. A 4.0 verzióját hosszú ideig használtam, most az 5.0-t. Kipróbáltam, azzal csak a foglaltnak jelölt területről sikerült másolatot csinálnom, egyéb tekintetben jobb, mint a Ghost. Egy próbát ez is megér.


Ezeket a fájlokat tedd félre, mentsd el magadnak, mint vésztartalékot. Ezzel a két programmal aztán meg is lehet nyitni őket, lemezegységként, és akkor már veszély nélkül próbálgathatsz rajta mindenféle tartalommentő programokat. A pendrive-on pedig próbálkozhatsz helyreállító programokkal.


A NU2K6 arra is jó, hogy megmondja, milyen fájlrendszert ismer fel a meghajtón. Lehet, hogy valami más formátum felismerhető benne.


Sok szerencsét.


-----


A Kürt nem a hardvert menti meg, hanem a tartalmat. Mennyiségre alapul a tarifarendszerük. Ha van egy 1000 gigás lemezed, amelyen csak 1 giga hasznos tartalom van, de az elszállt, akkor 1000 giga helyreállítását fizeted ki nekik, mert azon belül szétszórva ott vannak az értékes clusterek. Amíg az embernek 80 megás winchestere volt, szükség esetén megfizethetőek voltak nem óriáscégek számára is. Ma már nem. Igazi hiénák.

2014. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!