Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkre megy az alaplapom ha...

Tönkre megy az alaplapom ha így használom?

Figyelt kérdés
A lap a cpu-t csak 95wattig támogatja hivatalosan de minden probléma nélkül sikerült bekapcsolnom a plusz 2 magot egy x4 960t esetében.Turbo coret kikapcsoltam ( aránytalanul nagy feszt ad neki 1.4 v körül ) órajelet hagytam az alap 3ghz-n, de amd overdriveal a feszültséget sikerűt 1.17v ig levinnem ( 1.5v már fagy ) így beállítottam egy biztonságos 1.19v értéket biosban és ráengedtem a prime95 őt kb 8 órára , se hiba se melegedés azóta így megy napi 10 órát kb ( mindenes felhasználás ).Hozzá tenném hogy 4 magosan is az alap feszültég 1.325v szóval 6 magosan használom de még a 4 magos értéknél is sokkal kisebb feszültségen ( 4 magon kb 1.4v kell neki a 3ghz ez . Nem akarok én itt lapot eladogatni meg tízezrekkel pótolgatni csak használni de semmi tunning.

2014. ápr. 29. 21:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hogy a lap kb 38-40 fokos a cpu 34 -36 körül mozog.100% os terhelésen kb 10-15 fok plusz ( nyáron ha meleg is van de nem kínzom én ezt prime95 el szóval kb nyáron is ezek az értékek maradnak ) és még nincs a gépben elöl 12 cm ventilátor esetleg ha érdemes rakok a chipsetre valami hűtést .
2014. ápr. 29. 21:40
 2/3 BM-Striker ***** válasza:
Nem lesz semmi baja.
2014. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hidegen tovább is eláll.
2014. ápr. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!