Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez a hardverkonfighoz mit...

Ehhez a hardverkonfighoz mit szólsz?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag jó teljesítményű gépet akarok összerakni, de szeretném, ha megnéznétek, szerintetek jó-e a konfig, nem-e lesz valami a probléma a hardverekkel, esetleg te máshogy-e csinálnád?


Alaplap:

MSI 990FXA-GD80


link:

[link]


VAGY:


ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0


link:

[link]


Processzor:

AMD FX-8320


link:

[link]


Procihűtés:


(Itt még nem döntöttem, de inkább a vizes felé hajlok.)


Léghűtés:

Enermax ETS-T40-W


link:

[link]


Vízhűtés:

Cooler Master Seidon 120V


link:

[link]


RAM:

(ebből 2db tervezek venni, hogy meglegyen a minimum 8GB):


ADATA 4GB DDR3 1600MHz CL9 XPG Gaming Series


link:

[link]


Grafikuskártya:

(na itt fontos a GPGPU rész, illetve a 3 utas SLI)


GAINWARD GTX760 2GB DDR5


link:

[link]


PSU/Transzformátor:

(Na ez az egyik amiben nem vagyok biztos, lehet nagyobb kell, főleg, hogy a későbbi +grafkártyák ne égessék ki)

Fortron Raider 550


link:

[link]


HDD:

(ide csak alap kell, van már pár HDD-m itthon)

Seagate Desktop SSHD 1000GB


link:

[link]


HÁZ:

(Itt fontos a porszűrés, meg hogy támogassa a vízhűtést, plusz a zajt csökkentse és minél több ventit lehessen belerakni)


Cooler Master Centurion 6


link:

[link]


+Ventik:

(még ezekből néhányat a házba)

ARCTIC F12 PWM CO 120mm


link:

[link]


-------------------------------------------------------


A gép körülbelül 850€ értékben van, azaz kb. 265000 FT

Ha te bármit máshogy csinálnál, vagy egyéb ötleted van, esetleg lecserélnél egy alkatrészt, javasolj valamit, mert nem szeretném, ha összeszerelés közben derülne ki, hogy ezek bizony nem illenek össze....

Előre is köszönöm. A hasznos válaszokat felpontozom.

Elnézést az esetleges íráshibákért.



2014. máj. 2. 12:23
1 2
 1/12 Lajtai László ***** válasza:

Három utas sli hez 550 watt? Nagyon kevés. Egyébként jobban járnál egy erősebb kártyával. Számoljunk Vga 3×170 watt, cpu 125 watt az már 635 watt. ehhez a konfighoz minimum ilyen táp kell.

[link]

2014. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Lajtai László ***** válasza:
Olcsóbb táp is jó de 700 watt alatt ne is gondolkodj.
2014. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én ezt az egész energiadolgot nem értem a gépeknél, a mostani gépemben egy összvissz 300 w-s tápegység van, és abban is van 3 HDD, egy AMD 4GHz 4mag APU, + egy Nvidia GTX 650 Overcloced, plusz annyi venti, hogy már egy csavarhúzó sem fér el a gépben és mégis olyan halkan szól a PSU, hogy szinte nem is hallani...


De itt minden bizonnyal igazad van, asszem befektetek egy 7-800 wattosba, csak a mátkákat nem ismerem, te milyen márkát ajánlasz? Erről az oldalról szeretném rendelni, itt van Fortron, Zalman, Corsair, EVGA, meg még egy Fractal is ami belefér a keretbe.

Melyiket érdemes megvenni? Árban olyan nagy különbség nincs közöttük. Szerinted melyik márka a legjobb a felsoroltak közül?

2014. máj. 2. 13:24
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nem mindjárt három grafkártyával jönnék haza a boltból :D Nem adom el a házam egyelőre :))... A 3 utas SLI-t csak későbbi upgrade szellemében hagytam meg, de ha már megveszem, akkor inkább olyan tápot, ami egyből jó, ne kelljen később a grafikuskártyák megvételénél cserélgetni.
2014. máj. 2. 13:27
 5/12 Lajtai László ***** válasza:
A corsair,evag fsp,enermax,seasonic, jó tápokat csinál. Némelyik evga tápra 10 év gyári garancia van. A corsair meg olyan hatékony hogy ha nem nagy a terhelés nem forog a ventije. A táp csatlakozókra figyelj. A vga-nak két hat pines kell. Háromnak majd 6×6 pin. A corsair amit linkeltem jó neki, elég csatlakozója van.
2014. máj. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnos amit te küldtél az egy "picit" drága, konkrétan 60 helyett 180€... Mondjuk ehhez mit szólsz? Nekem ez tetszett meg a legjobban:


[link]

2014. máj. 2. 18:21
 7/12 Lajtai László ***** válasza:
Megbízható jó táp. Elég csatlakozó is van rajta. Fél moduláris. Jó lesz.
2014. máj. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) Már csak az összerakás van hátra.
2014. máj. 2. 18:30
 9/12 Lajtai László ***** válasza:
Sok sikert. :-)
2014. máj. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Lajtai László ***** válasza:
Melyik alaplapot választottad?
2014. máj. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!