Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi értelme a számítógépháznak?...

Mi értelme a számítógépháznak? Miért jobb, mintha csak felcsavaroznám az alaplapot egy falapra, és rákötnék mindent. Nem is melegedne be annyira mint egy zárt házban.

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 15:41
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:
100%

Fizikailag védi a házat, tartást ad az egyes hardvereknek. Kevesebb por is rakódik le az egyes alkatrészekre. Egy jó házban sem melegednek az alkatrészek.


Oké, hogy a falra teszed az alaplapot, de egy súlyosabb CPU v. VGA hűtő már rendesen tudja terhelni a csatlakozókat.

2014. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Házzal csak a billentyűzetet szoktam leenni, kólával leönteni. Képzeld el ugyanezt az alaplappal! ;-)

Szóval a ház némi védelmet biztosít az alkatrészeknek fizikai behatások ellen.


De nem kötelező. Csavarozd bátran egy falapra az egészet.

Vagy eszkábálj farostlemezből egy dobozt. (Csak nem gyullad ki. Akkora hő azért nincs egy PC-ben.) A fúrás-faragás jó móka.

2014. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, rendeltem 5 m^2 farostlemezt. (azért ilyen sok mert hátha elsőre nem sikerül, ha meg marad akkor összeszögelem és még vastagabb is lesz) Holnap jön az i7-4770k, meg az új alaplap, barkácsolok egy jót. :)
2014. máj. 4. 16:03
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy még több farostlemezt kéne rendeljek, és akkor én is beköltözök az alaplap mellé.
2014. máj. 4. 16:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

nem értem, hogy egyesek mi örömet lenek abban, hogy ostoba kérdéseket tesznek fel, és dörzsölik a tenyerüket hogyha valaki érdemben válaszol neki.

A kérdezőnek: Aludd ki magad, és holnap józanul olvasd vissza a kérdésedet ! Ja, és szégyelld magad !

2014. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
statikusan (faraday kalitka) és fizikailag is védi az alkatrészeket, jobb lesz a szellőzése (ha csak felkúrod a falra állni fog benne a levegő és nem áramlani), kevesebbet piszkolódik
2014. máj. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kispofa75:

Én komolyan gondoltam a kérdést, és köszönöm mindenkinek az értelmes válaszokat. A második válaszoló kissé humorosan fejezte be a válaszát (Vagy eszkábálj farostlemezből egy dobozt. (Csak nem gyullad ki. Akkora hő azért nincs egy PC-ben.) A fúrás-faragás jó móka.) és én csak ebbe mentem bele.

2014. máj. 4. 16:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is nagyon sokat barkácsolok, de ilyenről még nem hallottam.

Szerintem nagyon rossz ötlet.

Ez olyan mintha csövekből hegesztené magadnak egy biciklit.

Meg lehet csinálni, csak éppen mi értelme. 2 ezerért veszel a jófogáson egy gépházat. És még esztétikus is lesz.

2014. máj. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A farostlemez a vékony fémlemezekkel ellentétben szar hővezető, könnyen lehet, hogy melege lesz az i7-nek abban a házban.

G.

2014. máj. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok (II. Rákóczi Ferenc).


[link]


[link]


Ha a fém ház vezetné el a hőt, nem kéne melegednie?

2014. máj. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!