Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség ezen VGA-k között?

Mi a különbség ezen VGA-k között?

Figyelt kérdés

GTX 560, 560 Ti, 650, 650 Ti, 660, 660 Ti


Nem találtam olyan tesztet, amit tudok is értelmezni, ezért hátha valaki itt el tudja nekem magyarázni érthetően, hogy mi a különbség köztük. Konkrét adatokra lennék kíváncsi. Fogyasztás, gyorsaság, max felbontás, meg mindenre amiben az egyik jobb vagy gyengébb a másiknál.


Ezek közül szeretném megvenni valamelyiket, csak nem tudom melyik mit tud (és az ár sem mindegy).


Mielőtt valaki azt mondaná, hogy ezekben az árakban jobb AMD vga van, ne tegye, mert nvidia párti vagyok.



2014. máj. 6. 12:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg még ezeknek a VGA-knak az OC változata miben más (annyit tudok, hogy órajel gyárolag nagyobb az OC-nek. nem vagyok ilyen téren otthon, szóval nem nagyon vágom hogy mit is jelent ez igazából)
2014. máj. 6. 12:09
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

Itt vannak az átlagteljesítmények. A GTX650 egy hangyányival jobb a 7750-nél, míg a GTX650Ti nagyjából a HD6790 szintjén mozog. A sima GTX560 talán a 6850 szintjén tanyázik.

A technikai adatokat nagyjából összeírtam a DX10-es kariktól felfelé. Persze ez azonos felépítésű chipek összehasonlításához jó azaz a Radeon VLIW5 GPU-k összevethetők egymással vagy a GCN chipek is egymással, ahogyan az nVidia Fermi (GF) vagy Kepler (GK) chipek is a saját felépítésükön belül egymással:

[link]

2014. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"nvidia párti vagyok"

Legjobb dolog pártatlannak lenni. Nekem eddig kb ugyanannyi Geforce és Radeon karim volt, mikor melyik volt a jobb vétel. Én mindegyikkel elégedett voltam...


Az OC-s karik picivel túl vannak hajtva, általában 5-10% plusz teljesítményt nyújtanak, ami nem túl sok. Ha spécibb hűtés is van rajta, akkor megérhet egy kis felárat, különben meg nem nagy cucc az OC...

2014. máj. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ebből semmit sem értek :D


660/660Ti inkább kiesett, nekem drága.


Marad az 560 (+Ti) és a 650 (+Ti). Mivel nem tudom mit kell nézni ezeken az ábrákon, légyszi írja le valaki. Fogyasztáson kívül melyik erősebb? Azt megköszönném ha mindet összehasonlítaná valaki minddel.

2014. máj. 6. 12:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Az 560Ti a legerősebb...különösen az 560Ti 448.
2014. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Így azért érthetőbb számomra, köszi :)
2014. máj. 6. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!