Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy új laptopot.15,6-os...

Vettem egy új laptopot.15,6-os kijelzője van, de minden oldal kicsi rajta emiatt. Tényleg átállnak majd erre a megjelenítésre a honlapok idővel?

Figyelt kérdés
Mindenre figyeltem csak erre nem. Eddig 14,1-es volt, gondoltam a 15,6-oson majd minden oldal nagyobbnak látszik...hát pont kisebbnek...bosszantó, vagy inkább sz@r!
2009. dec. 27. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A képernyőfelbontás a lényeg, nem a monitor mérete. Én pl 1680x1050-be csináltam eddig az összes weblapomat, aztán most, hogy laptopon megláttam, hogy a fele nem látszik kisebbre vettem, 1280x1050-re és így már fasza lett.
2009. dec. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát amit teret hódít a hd és mindenki azzal fog nyomulni gondolom igen átállnak majd, de ez nem olyan egyszerű

több hely kitöltéséhez ugyanis több tartalom kell, és ha nincs mit raksz oda? reklámot... na igen.

nekem a laptopom 15,4"-os 1280*800 és azon elég sok általam látogatott oldal már kihasználja a helyet de ugyan ez már nem mondható el a 26"-os monitoromra, ahol a weblapok nagyrésza a monitor bal oldalán van (még arra se figyeltek, hogy középre legyen rendezve) ami meg középen annak a 2 szélén nagy üresség (de azért jobb mintha bal oldalt lenne)

2009. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, vettem észre a balra rendezést. Nagyon bosszantó. Ha átállítom a felbontást, tényleg nagyobb a kitöltés, csak eszméletlen életlen. Ráfáztunk ezzel a 16:9 aránnyal basszus. Én nem akarok filmeket nézni laptopon, a most kaphatók 90%-a ilyen kijelzős. De szerintem sz@r így netezni. A kis 14"-osom sokkal nagyobb részt jelenített meg---megint kitaláltak valamit tök fölöslegesen...?
2009. dec. 27. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
A veboldalakat ki is nagyíthatod. Nekem 22" monitorom van és ha a veboldal túl "kicsi" kinagyítom. CTRL+egér görgetése.
2009. dec. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez csak résznagyítás...a hasznos felület sokkal kisebb marad, azért köszi!
2009. dec. 28. 21:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző.

Akkor állítsd a képernyő felbontását kisebbre.

2009. dec. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!