Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » C-meghajtóról törölhetem az...

C-meghajtóról törölhetem az xp-t ha D-n fent van az új? Többi lent

Figyelt kérdés
Az a vicces helyzet állt elő hogy nem tudom formázni a c meghajtót telepítéskor( nem írja ki és csak a d-t akarja formázni, és a D-re menne fel a friss.

2014. máj. 15. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Windows XP alól telepítetted az újat?

Mert ha igen, akkor rendesen kellett volna:

- biosban beállítod, hogy a lemezről/pendrive-ról bootoljon - elindítod a telepítőt

- törlöd az előző partíciót

- létrehozol egy újat

- telepítesz

2014. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

de nem tudtam formázni,

felraktam most a D-re az xp-t

a d-h-e maghajtóknál kiírta a formázást de a c-nél nem

törölni is akartam a partíciót erre azt írta ki hogy , nem tudja törölni mert a telepítéshez szükséges fájlok vannak rajt

ezért a D- töröltem létrehoztam és formáztam oszt' arra raktam az xp-t.

2014. máj. 15. 16:39
 3/6 A kérdező kommentje:
és igen cd-ről biootolt a gép
2014. máj. 15. 16:40
 4/6 A kérdező kommentje:

most is cd -boottal indítottam a gépet

szemrebbenés nélkül indult a rendszer...

szóval csak úgy tudom újra rakni a gépet ha bent vagyok a rendszerben és benyomom a cd-t és kiválasztom

2014. máj. 15. 18:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az jön le, hogy te Windows alól telepítesz még egy windowst. Így viszont még jó, hogy nem engedi formázni... Mivel a futtató környezetet akarod megszüntetni!


Én úgy gondolom, hogy nem jól van beállítva a boot sorrend. A CD/DVD meghajtónak kell lennie az elsőnek. Ha ezek után beteszed a telepítőlemezt indítás előtt (pl. úgy kapcsolod ki). Akkor a bootolás előtt ki fogja írni, hogy nyomj meg egy gombot a CD-ről/DVD-ről való indításhoz.

2014. máj. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

jól csináltam mindent. a vinyóval és az xp cd-vel volt a baj. nem értették meg egymást.

Elvittem szerelőhöz a gépet oszt' fel szenvedte rá a rendszert.

2014. máj. 16. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!