Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik éri meg jobban? Egy...

SIDLER22 kérdése:

Melyik éri meg jobban? Egy kész gép vagy egy egyedi?

Figyelt kérdés
Mivel még fiatalkorú vagyok ezért nincs saját tulajdonú pénzem de elkezdtem gyűjteni és már van egy pár 10 000 Forintom :). Szóval a kérdésem az lenne hogy szerintetek egy gyárilag összeszerelt gamer gépet érdemes megvenni vagy egy saját ízlésűen összeszereltet. Mindkettőnek van előnye és hátránya de én egyáltalán nem tudom eldönteni hogy milyen legyen. :(

2014. máj. 17. 13:32
 1/9 Lajtai László ***** válasza:
Az esetek nagy többségében a saját magad által összeállított gép jobb, mint az előre összerakott. Sokszor rossz minőségű tápot raknak a gépekbe és aránytalanok is, erős proci gyenge vga általában a hiba. És hajlamosak a régebbi kifutó alkatrészeket belerakni a gépekbe.
2014. máj. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen támogatom az elsőt!
2014. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 halalfalo ***** válasza:

Mindenképpen egyedi gépet kell összerakni!!

Ha megvan a kellő pénz, kiírod mennyi, és összerakjuk a legjobbat.

Az előre összerakott gépekben noname táp, nem túl jó alaplap, alacsony órajelű és magas késleltetésű RAM,

a processzorhoz képest nevetségesen gyenge videókártya van, amin a játékok többsége alig megy. (Pl I5 + GT 630, és erre azt írják, hogy játékra hegyezve.)


Arról nem is beszélve, hogy sokszor egy-két generációval régebbi processzorok vannak benne (pl I5 Haswell helyett régebbi Sandy Bridge vagy Ivy Bridge.)


Ráadásul sokszor le van matricázva a ház oldala, és ha felnyitod a házat, hogy pl. kitakarítsd, akkor le kell szedned a matricát, és ez esetben a legtöbbször ugrik a garancia is. A garanciáztatása is rémes. Az egész gépet el kell vinni, ha egy alkatrész tönkremegy.


Olyanról is hallottam, hogy elvitték gariztatni, és gyengébb processzort raktak bele

(Pl I5 4670 helyett I5 4440-et)


Szóval rémes.

Mindenképp egyedi gépet rakj össze. Összeállítjuk itt, aztán IPON-on, vagy PCX-en megrendeled. Korrekten össze is szerelik.

2014. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

pontosan, egyedileg rakasd össze a fentebb leírtak miatt.


én még hozzátenném hogy a pcx-ről rengeteg rosszat olvastam garanciáztatással kapcsolatban. hozzátartozik, hogy én tőlük rendeltem, gyorsan megkaptam a gépet (vasárnap este rendeltem, szerda reggel a kezemben volt). garanciáztatni szerencsére még nem kellett semmit. viszont az összerakással voltak gondok. vga-n rajtahagyták a védőfóliát, a ház ventije be volt kötve csak nem működött.. szóval érdemes volt használat előtt nekem is belenéznem a házba.


VISZONT, baromi jó áraik vannak a pcx-nek. közel egy 20ast spóroltam ahhoz képest hogyha az iponnál rendeltem volna ugyanezt.

2014. máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat :* de van itt még valami. Most már tudom hogy egyedileg szeretném az egészet de pl a procik neveit nem nagyon tudom megkülönböztetni meg hasonlók. A számítástechinának ehhez a részéhez nudlit értek. Akinek van ideje hogy egy Amatőrt tanítson ilyenre annak nagyon megköszönném a segítséget :D :P
2014. máj. 17. 17:34
 6/9 halalfalo ***** válasza:
Az a legegyszerűbb, ha kidobsz egy árat egy új kérdésben, és összarakjuk a legjobbat.
2014. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) én inkább magam szeretném kiválasztani az alkatrészeket és majd egy helyi PC-s hez elviszem. Sőt lehet hogy én fogom összeszerelni.
2014. máj. 18. 09:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek megéri az hogy vízhűtést vegyek hozzá? Ezt csak azért kérdem mert félek hogy elszakad/elolvad a cső :/
2014. máj. 19. 15:35
 9/9 halalfalo ***** válasza:

Az előre összerakott vízhűtések nem rosszak, de nem érik meg az árukat.

Inkább egy 15 ezer Ft-os léghűtés :D

2014. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!