Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul a gépem...

Miért nem indul a gépem Windows 8-al?

Figyelt kérdés
Feltelepítettem a Windows 8-at, de a gép nehezen vagy egyáltalán nem kapcsol be. Bejön az AsRock felirat. Ekkor vagy megjelenik a Windows 8 logo és egy fél óra múlva elkezd alatta forogni a kör vagy úgy marad az AsRock felirat és rebootol. Biosba be tudok lépni, de nem segít semmi. A gépen Windows 7 volt, a 8 telepítése előtt frissítettem a biost, de a 7 tökéletesen indult még frissítés után is. Lehet, hogy a merevlemez rossz? Egy 2005-ben gyártott Hitachi van benne. Ez megfelelő vagy vegyek bele másikat? A pontos konfiguráció: processzor: AMD FM1 4400, alaplap: AsRock A75M-HVS, ram: 4gb és a merevlemez: Hitachi 160GB. Mi lehet a hiba?

2014. máj. 22. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
hddsentinellel nézd meg a merevlemezt
2014. máj. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Először megpróbálom beindítani, ami nem biztos hogy sikerül. Ha meg van akkor írok!
2014. máj. 22. 15:53
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Windows 8 az ócska, csak a legmodernebb gépek egy részén fut. Ismerősöm mondta. Nem kellett volna feltenni...

Biosban meg kapcsold ki az automatikus újraindítást.

Próbáld még meg a csökkentett módot.

Különben, ha jól néztem a processzorod csak 2,2 Ghz nekem már az is kevés win7-hez.

2014. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ez most RENDKÍVÜL GYAKORI probléma... Várhatóan csinálnak majd egy frissítést, addig nem hiszem hogy meg lehet oldani.
2014. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A merevlemez ellenőrzés eredménye: teljesítmény: 100% kondíció: 91%, 6 hibás szektor található.

Azért nem értem, mert ez egy két éves gép. A processzora 2,7GHZ-s magonkét. Feltettem a Windows 8-at egy hét éves Asus laptopra, aminek 2,0GHZ-s a processzora magonként és azon hibátlanul fut. Gyorsan bekapcsol, minden ok. Akkor miért nem megy a rendes gépen?

2014. máj. 22. 16:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget írni mert eléggé este van... de mint írta a kedves kérdező hogy 6szektor hiba található... itt van a kutya elásva szerintem,vegyél új merevlemezt vagy próbáld ki egy másikkal
2014. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

*utolsó vagyok

Egyébként a #3 válaszolóra ne halgass... más univerzumból jött

2014. máj. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az utolsóval egyetértek :)
2014. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!