Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kattan egyet a gépem, és 0-ra...

Kattan egyet a gépem, és 0-ra csökken a processzor teljesítménye. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Eddig nem csinálta ezt, mostanában kezdte el, elindítok egy programot, kattan egyet és megáll a képernyő ( az egeret tudom mozgatni ). Majd egy 10-15 másodperc után újraéled és a következő kattanásig jól működik. BIOS-ban megnéztem, a proci hőmérséklete normális, 30 fok körüli, úgyhogy feltételezem nem ezzel lehet a baj. Valaki tudna segíteni? Hálás lennék érte.

2014. máj. 25. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Húzd ki, majd dugd vissza az ATA/SATA kábel csatlakozóit a merevlemezből/be és az alaplapból/ba, ha nem változik a helyzet, cseréld ki az ATA/SATA kábelt, ha ez sem vezet eredményre, akkor merevlemez csere.
2014. máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
HD Sentinel mit mutat a vinyó állapotáról?
2014. máj. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább a vinyó tápkábelét lenne érdemes nézegetni, talán kontakthibás. De persze az is lehet, hogy maga a vinyó adta be a kulcsot.
2014. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hd sentinellel nézd meg , hogy mit mutat a hdd-re , ha semmit sem jelez , akkor pedig kábelezd át , vagy új vinyó.
2014. máj. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt írta ki a HDSentinel:


A lemez felületén található 4 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.

A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

995 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges.

Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 504 alkalommal.

Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.


Nincs szükség beavatkozásra.


Teljesítmény 100% (Kiváló)

Kondíció 84% (Kiváló)


Én ettől nem lettem okosabb, de szerintem ez egész elfogadható állapot.

2014. máj. 25. 13:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lettél okosabb? Ugyanazt javasolta, amit mi. Kábelek...
2014. máj. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 504 alkalommal."
2014. máj. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!