Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap processzor tulforrosod...

Alaplap processzor tulforrosodás!?

Figyelt kérdés

Kaptam kb fél éve egy uj számitógépet és azota nagyon fel forrosodik az alaplapon két proccessor (a beépitett videokártya processor-járol van szo azt hiszem és még egy kisebb procirol), Az összes proccessorra tettem proci pasztát hogy hátha az tartja a hőmérsékletét,de ez csak egyiknél sikerült, (a kisebbiknél), probáltam ujbol tenni a nagyrá hátha csak tul sokat tettem vagy tul keveset,de nem segitett... van egy nagy cooler-em amire tettem egy tölcsér véget hogy pont a procira fujjon,de ez sem tudja hidegen tartani...

Amit selytek hogy okozhatta ezt az egésszet (mert csak annyit változtattam a gépen miota megvan) azaz hogy ,betettem egy uj HDD-t és lehet hogy nem volt elégséges az áram ellátás a cooler-nek és ezért lassabban forgot/ nem tudta kellőképpen hütteni... (ez onnan gondolom hogy a régi gépemből kivettem a cool-ert ami led-es és sokkal gyengébb a fényereje az uj gépbe mint tul,ezért is gondolom hogy tul kicsi az áram ellátás a cooler-nek).

A HDD-t kiszedtem a gépből ,de még ugyanez a probléma,kérlek bármi ötletetek van irjátok meg,mert igy ha egy gépigényes játékot megnyitok ,az az egy rész tulforrosodik a gépbe és ujbolindul a gép...


[link]


[link]



2014. máj. 26. 20:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Egy kérdésem lenne: honnan veszed, hogy túl forró? Megtapogatod működés közben? 42 fok körüli hőmérsékletet már forrónak érzel, de ez egy IC-nek semmi.
2014. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Az ilyesmi 80-90 fokig is gond nélkül melegedhet. Hogy a kezeddel melegnek érzed, az semmit se jelent, már 40 fokon is süt. Nem kell rá fújni semmit, aggódni se kell miatta, ez a normális üzemi hőmérséklete.
2014. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Akkor miért indul ujbol a számitógép mikor egy nagyobb játékot elinditok és játszok rajta többet? amugy igen,csak kézzel érintettem ,tényleg nem tudtam hogy mennyi ennél az átlagos hőmérséklet,s erre gyanakodtam,lemérem majd egy software-el is,de addig is szerintetek mi lehet az oka? Az egyedüli ami kevéske van a gépbe az a ram-de akkor is szerintem kéne menjen több ideig attol független,mert 70% körül szokott lenni olyankor a memoria fogyasztás..!
2014. máj. 26. 21:04
 4/25 A kérdező kommentje:
Amugy köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2014. máj. 26. 21:05
 5/25 anonim ***** válasza:

"Akkor miért indul ujbol a számitógép mikor egy nagyobb játékot elinditok és játszok rajta többet?"


Esélyesen nem ezért. Kapcsold ki az automatikus újraindítást, hogy látszódjon a kék képernyő (kékhalál, BSOD), és annak az adataiból talán ki lehet találni.

2014. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Hmmm, ez egy jó ötlet, köszönöm!
2014. máj. 26. 21:15
 7/25 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Itt a hőmérséklet ,az tényleg rendbe néz ki,de mégis ujbolindul...mi lehet az oka? és mit csináljak? a bios-hoz nem igazán értek,ha esetleg onnan be lehet állitani valamit s tudtok segiteni,küldök a bios-rol is képet...

2014. máj. 26. 22:01
 8/25 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki az automatikus újraindulást, és jegyezd fel, hogy a kék képernyőn mi jelenik meg. Két tippem lehet: vagy hibásan működik a videokártya driver (telepítsd újra úgy, hogy először eltávolítod a jelenlegit, újraindítod a gépet, majd felrakod az újat), vagy hardveres hiba van, esetleg kevés a tápegység (milyen tápegység van a számítógépben, és milyen hardverek?)
2014. máj. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Látszik a képekből, a hibakód WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR. Ez kritikus hardverhibára utal. Legutóbb halott videokártyánál kaptam ilyet, csere megoldotta. Persze lehet más is, de hogy épp játékok közben hal le, az gyanús.
2014. máj. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Ne privátba! Hátha másnak is hasznos az információ.

HP táp (többieknek: HP D3006A0) nem rossz minőségű, emiatt nem hiszem, hogy nálad ez lenne a probléma.

#9: ezt te honnan látod?:D Vagy te is kaptál egy csomagot privátban?

2014. máj. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!