Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD előnyei, hátrányai mik?...

Sálálálálálálálá kérdése:

SSD előnyei, hátrányai mik? Milyen ssd éri meg a legjobban?

Figyelt kérdés
beruházni szeretnék ssd-re érdekel mi az előnye azon kívül hogy gyorsabban tölt be a windows milyen fajtái vannak? a hátrányai?

2014. máj. 26. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasznald as oldal keresojet legy szives. Millio ilyen kerdes van, nem fogjuk ezredjere is leirni ugyanazt.
2014. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ssd előnye,hogy nem kell a fejet mozgatni,mert nincs,ezért gyorsan olvas be kis mennyiségű adatokat is.

Hátrány : drága és relatíve gyorsan használódik el

A merevlemezek igazából a blokk , nagyobb egybefüggő adatterületek olvasásánál elég gyorsak és ugyebár olcsóbbak MB/Ft arányba nézve.

Tehát adat mentésre, nagyobb mennyiségű adat tárolására a vinyó jobb.

Netezésre, rendszer beltöltsre meg az SSD.

2014. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
SLC, MLC, előnye gyors fájlelérés, hátránya az ára, Samsung 840 EVO SSD-k jók.
2014. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

+1 hátrány, hogy adatokat nem lehet SSDről

visszaállítani.

2014. máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

előnyök: hangtalan és gyors

hátránya: drága


Az, hogy gyorsan használódik el relatív. Nekem van 10 éves HDD-m ami tökéletesen működik és van 5 éves, amelyik meghalt. Az új hdd-k már nem bírják olyan sokáig mint a régiek, gari után nagyrészt baj van velük... az meg olyan 5 év. SSD élettartalmát is 5 évre becsülik, tehát ne ez alapján döntsd.


Viszont az SSD-nek nem jó ha sokat írsz rá meg olvasol róla. Tehát mehet rá egy windows nagyjából. ráadásul én úgy tudom, hogy 60%-ig szabad max "feltölteni" a tárhelyét, de ezt nem tudom miért mondják az okosok majd leírják ha igaz.


Szóval az ssd gyors és hangtalan nagyjából ezért jó. Én amúgy HDD-t vennék meg azt is vettem, mivel évekig jó volt az amíg az SSD háttérben volt, most is jó.. Engem nem hat meg az SSD :D

2014. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!