Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Projektor vagy monitor?

Projektor vagy monitor?

Figyelt kérdés

40e környékén melyiket érdemes? a projektor előnyben indul mert még nem próbáltam ki vele a gépet


általános felhasználás, játékokra,internet



2014. jún. 6. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Általános felhasználásra egyértelműen monitor, ráadásul 40 körül nem is találnál normális projektort.
2014. jún. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
monitor.. 40-ért lehet jó monitort kapni. ez nem igaz a projektorról...
2014. jún. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha találsz 40 körül olyan fullhd projektort, ami nagyobb képátlóval csinál akkora fényerőt meg hasonló színhelyességet, mint akár a legegyszerűbb TN panel, akkor vedd meg szerintem! :D :D
2014. jún. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kb. itt kezdődik egy projektor: [link]

Ennyiért Full HD 3D -s IPS paneles monitort kapsz. :-)

2014. jún. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Full HD -s projektor: [link]
2014. jún. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

tisztában vagyok a monitor árakkal

ezért kérdeztem, hogy 40e ftos használt projektorral lehet e játszani vagy teljesen élményromboló

2014. jún. 6. 16:22
 7/7 anonim válasza:
A projektorral az a probléma, hogy amiket ide belinkeltek, azok halogénizzós típusok...asszem. Ezeknek a lámpaélettartama max 3000óra de típustól függő. Mondanád, hogy kicseréled, de a probléma az, hogy egy projektor lámpamodul kb annyiba kerül mint maga a projektor, de a fele biztosan(100ezres kategóriánál).1500-3000óra meg nem sok minden napi használatnál. Napi 6 óra gépezéssel, filmnézéssel 500 nap, ami nincs másfél év.Napi 6 óra azért sok, de van aki gépezik ennyit.Erre lennének megoldások a DLP LED projektorok, amiknél a lámpaélettartam(itt ledes a fényforrás nem halogénes)25000-30000óra. Ez több mint 10 év napi hat órával számolva. Ezeknek a projektoroknak viszont kevés a fényereje. 110ért lgnek van 500, kicsit többért 700lumenes 1280x700as felbontású típus pl pb60g, vagy 62g. illetve 72g stb. Asusnak P1-es de az csak 200 lumen, de nekik is van erősebb, és még sokan gyártanak ledprojektort. A halogénes projektorok fényereje 2000-3000 lumen, így velük fel sem vehetik a versenyt a ledprojektorok fényerőben. Vannak ledesből is 1000 lumenesek, de azok már drágák. Szerintem várni kell még a nagy fényerő és hosszú lámpaélettartam árcsökkenésére. Nem minden led projektor ami DLP. árkeresőkben nézz körül, olyat keress amiknek 20000óra fölötti a lámpaélettartam azok ledesek.Semmilyen tapasztalatom nincs a ledprojektorok lámpaelöregedésében, így fogalmam sincs, hogy a használt óraszámmal egyenesen arányosan csökken bármilyen tulajdonsága a fényforrásnak, vagy sokáig nem, aztán rohamosan, vagy mennyire esik vissza a fényerő pl 15000óra után, esetleg 5000óra után.Nagy előnyük viszont a fogyasztásuk. Maximum 100 watt. de inkább a fele, míg hagyományosoknál ez akár a 3x-a 4x-ese.Azok sok hőt termelnek, nem elég jó hatásfokú a fényforrás. Egy kisebb ledprojektorba pl hűtő- ventillátor sem kell, míg a hagyományosok eléggé zúgnak.Viszont kárpótolnak fényerővel.Mindegyiknek van előnye és hátránya.mindegyik jó valamire. A másik dolog a méret. Egy ledprojektor kb akkora mint egy családi gyufa, a halogénesek nagyobbak. Előbbi könnyebben hordozható pl kirándulásnál, jól sötételt helységekben prezentációhoz stb. Némelyik már beépített akkumulátorral is rendelkezik, így egy laptoppal teljesen hálózatfüggetlenül lehet prezentálni vele kisebb közönségnek.A lényeget viszont a végére hagytam.Személyes véleményem, hogy a mai felbontások mellet, ha a kép részletgazdagságát is élvezni akarjuk, akkor kb olyan távolról kell nézni a vetített vagy megjelenített képet amekkora az átlója, vagy kicsit messzebbről.saját megfigyelésem, ha van egy 24colos monitorod és 60 centiről nézed, ugyan akkora(olyan) képet fogsz látni azonos felbontás mellett mintha vetítesz egy 2.5 méteres képet és 2.5 méterről nézed.Energiafelhasználás szempontjából így a monitor sokkal reálisabb mint egy nagy energiával vetített nagy kép azonos látható fényerővel messzebbről.Ezt oldaná meg a ledprojektor ami kb annyit fogyaszt mint egy nagyobb monitor, csak én is azon dilemmázok, hogy a fényereje mire elég. Én azt tanácsolom, ha megvan rá a pénzed, monitort már láttál, rendelj egy led projektort webshopból, próbáld ki, és ha nem tetszik visszaküldöd. A törvény szerint magyar webshopokból vásárolt terméket 14 napon belül kötelesek visszavenni ha sértetlen állapotban küldöd vissza mert pl nem tetszik.Egy postaköltséget buksz(max 2000forint) amikor visszaküldöd, mert ekkora összegnél a kiszállítás már ingyenes a legtöbb helyen.Max 30 napot kell várnod a pénzedre, ennyi idő alatt kell teljesíteniük a vételár visszautalását. 40ezerért szerintem még nem lehet elfogadható ledprojektort venni, csak kis felbontásút és nagyon kis fényerejűt. Ytúbon tudsz nézni videókat típusokról, nagyjából viszonyításnak jó. Használt halogéneset lehet kapni kb 40 körül, csak kérdés ezek izzóiban hány óra használat van. Igyekeztem mindent leírni ami eszembe jutott a témáról.Ja a ledprojektorok ledje tudomásom szerint beépített, így nem tudom ha elromlik mennyire könnyen cserélhető ill. milyen áron.Ha van rá lehetőséged próbálj ki egyet, úgy is az dönt el mindent.Csak vigyázz rá, a csomagolásra is, mert nem veszik vissza ha bármi baja van, mivel azt már nem tudják eladni.Üdv.
2014. szept. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!