Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ettől lehet baja a laptopomnak...

Ettől lehet baja a laptopomnak? (macbook air)

Figyelt kérdés

Szóval ma játszottam a Sims 3-mal. Minden grafikai beállítás, beleértve a felbontást is, a maximumon volt és egyáltalán nem akadozott a játék, csak nagyon hangos volt a ventilátor. Azt tudom, hogy normális a hűtés, csak arra vagyok kíváncsi, hogy nem lehet-e baja a processzornak vagy videokártyának vagy akárminek ilyenkor? Mert eddig még sosem volt ilyen hangos. Eddig alig hallottam, most meg szinte "ordított". Amikor meg hozzáértem a billentyűzet fölött, akkor iszonyatosan forró volt a gépház. Van valami korlát a processzor hőmérsékletére, aminél nem szabad tovább melegednie? Mennyi ez? Vagy ennek elérésénél már magától kikapcsol?

(Specifikáció: MacBook Air 13" - 2013: 256 GB SSD, 4GB RAM, Intel Core i5 1,3 GHz, Intel HD Graphics 5000, a processzor hőmérsékletét elfelejtettem megnézni :S)



2014. jún. 7. 18:17
 1/1 anonim válasza:

Van olyan okos a gép, hogy ha elér egy bizonyos hőmérsékletet, akkor magától kikapcsoljon.

Most nyáron egyébként is hamarabb melegedik minden számítógép és laptop is egyaránt.

Ajánlom, hogy szerezz be valahonnan hozzá egy ventilátoros padot, az pár fokot dolgozhat lejjebb a hőmérsékleten.


ui.: A grafikai beállításokat vedd alacsonyabbra és (remélhetőleg) nem fog annyira "búgni" a géped.

2014. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!