Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minél jobb hűtése van egy...

Minél jobb hűtése van egy procinak annál nagyobb lesz az élettartama?

Figyelt kérdés
Ez igaz? És ha igen akkor videokártyáknál is?
2014. jún. 9. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ. Egy általában 65-70 fokon járatott proci valószínűleg hamarabb meghal mint egy 30-35 fokon járatott, de kb 50-55 fok alatt szerintem már nincs különbség az élettartamuk között.


Ugyanígy egy 80 fokon járatott videókari valószínűleg hamarabb meghibásodik, mint egy max 60 fokig melegedő, de azalatt már nem hiszem, hogy számítana.


Persze ezeket élesben elég nehéz lenne letesztelni, számomra csak a józan paraszti ész diktálja ezt (lehet hogy rosszul)

2014. jún. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
No meg persze nem mindegy a típus sem. Míg egy régebbi ATI kártya vígan elment 85-90 fokon is, az újabbak már a 70 fokon is mérgelődnek, egyszerűen azért, mert így lettek tervezve.
2014. jún. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nagyjából én is így gondoltam ahogy leírtad. És igazából azért kérdeztem, mert az R9 280-nak drágább az Asusos verziója de sokkal jobb a hűtés, az i5-4460 procit is lehet hogy nem gyári hűtővel kéne vennem...
2014. jún. 9. 09:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Vga-nál a passzív hűtésű kártyák általában nagyobb hőmérsékletet is kibírnak, mint az aktív hűtésesek (itt a régi, még a díszventilátor előtti kártyákra gondolok).

A procinál a lényeg, hogy terhelés alatt ne menjen 70 fok fölé.

2014. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szorzózáras procira fölösleges hűtőt venned. Az Intel prociknak normális stock hűtője van, nem úgy, mit az AMD-knek. Videókártyából én is az ASUS-t venném, azt a plusz 1-2 ezret megéri.
2014. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attol fugg én 65 fok fölé sosem engedem de sajnos olyan pici a házam ,hogy a vidikari 86 fokos de hát tényleg bírnia kéne és az élettartam is más igazábol egy AMDnál és egy Intel nél akárhogyi hűtöd.
2014. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Videokártyából akkor az ASUS-t veszem, procin meg maradhat az alap hűtő.
2014. jún. 9. 11:39
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 Szorzózáras procire igenis érdemes egy hangtalan hűtőt venni, mert tapasztalat, hogy 70 fok fölött az Intel gyári hűtők szeretnek visítani (AMD-vel nincs tapasztalatom).
2014. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!