Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor + laptop + ps3 - így...

Monitor + laptop + ps3 - így menni fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

van egy ilyen laptopom: [link]

lesz egy ilyen monitorom: [link]

és lesz egy ps3-m


Nos, amit el szeretnék érni, hogy ha laptopozok, akkor a monitort második képernyőként tudjam használni, és ps3mazáskor pedig nyilván a ps3 a monitoron látszódjon.


Na, ezt úgy gondoltam megoldani, hogy a ps3hoz kapott hdmi kábel megy a monitor 1db hdmi inputjába, és a monitorhoz kapott d-sub pedig megy a laptop dsub inputjába.


Kérdés: így menni fog? kell még ezenkívül akármilyen(tényleg akármilyen, nem tudom mi kell egy ps3-hoz) zsinór, amivel nem számoltam?



2014. jún. 9. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Menni fog, de a ps3-hoz kell még egy audió kábel(az analóg tartozék) is amit erősítőhöz vagy aktív hangfalhoz csatlakoztatsz.
2014. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. És az analóg kábel helyett lehet fejhallgatót használni egyébként?
2014. jún. 9. 21:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Mármint úgyértve, hogy a fejest a ps3-ba dugom, nem a tv-be
2014. jún. 9. 21:04
 4/9 TaKy99 ***** válasza:
A ps-nek nincs erősített füles kimenete, azaz csak aktív fejhallgatóval tudod használni.
2014. jún. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2014. jún. 11. 14:58
 6/9 TaKy99 ***** válasza:

Most látom, hogy azt írtad a monitorra, hogy lesz.

Érdemesebb olyan monitort kinézni/venni, amibe vagy beépített hangszóró, vagy esetleg audió (fülhallgató kimenet) van.

2014. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igaz mindegy, mert már van hangfalam, szóval azt tudom használni.

De ha eddig nem tudtad hogy monitorról van szó, akkor gondolom azt hitted hogy tv-ről beszélek, nem?


Mik az előnyei-hátrányai a tv-nek a monitorral szemben?

Unokatesóm beszélt arról hogy tv-n kevésbé jó szöveget olvasni meg játszani (mármint pc-s játékkal dubla képernyőn, nem ps játékkal), de sajnos ez már kb 1 hónapja volt és nem emlékszek. Fel tudsz erről is világosítani? :)

2014. jún. 11. 23:31
 8/9 TaKy99 ***** válasza:

"De ha eddig nem tudtad hogy monitorról van szó, akkor gondolom azt hitted hogy tv-ről beszélek, nem? "


NEM - értelmezd a mondatot: "Most látom, hogy azt írtad a monitorra, hogy lesz. "


Azaz észrevettem a leírásban, hogy azt írtad:

"van egy ilyen laptopom:...

lesz egy ilyen monitorom: .."

Tehát laptopod van, monitorod nincs, csak tervezel venni/kapni..


"Mik az előnyei-hátrányai a tv-nek a monitorral szemben?"

Egyetlen előnye van, hogy van benne tuner azaz tudod nézni rajt a TV adást. Hacsak nem STB-ről nézed a TV-t, mert akkor mindegy. Ja, meg minden TV-nek van beépített hangszórója, míg a monitoroknál az opcionális.

Illetve TV-knél jellemzőbb a lassabb válaszidő, ami ugye gyors játékoknál nem mindegy, szóval olyan TV-t, monitort kell venni, aminek a válaszideje 5ms alatt van!


Az, hogy a TV-n rosszabb a kép, csak a régieknél volt igaz, amik nem Full HD-k csak HD Ready-k vagy még azok sem! voltak.

TV-nél és Monitornál is arra kell figyelni, hogy a felbontás minimum 1920x1080 azaz Full HD legyen és a képarány 16:9 esetleg 16:10 és a válaszidó <5ms...

2014. jún. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elnézést :D Késő volt már amikor írtam.


Köszönöm ismét a segítséget! :)

2014. jún. 12. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!