Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet egy nyomtató...

Hogyan lehet egy nyomtató papír detektorát kikapcsolni?

Figyelt kérdés
Van egy régi mátrix nyomtatóm de a papírdetektorral baj van ugyanis ha a traktoros adagolóból megy akkor érzékeli de ha simán felül akkor nem.. A kézikönyv azt írja hogy egy bizonyos ESC+8 paranccsal ki lehet kapcsolni de HOL KELL BEÍRNI??

2014. jún. 9. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
típus?
2014. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Panasonic-Kx-P1180
2014. jún. 9. 19:46
 3/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Ezt a parancsot ki kell küldeni a nyomtatónak.


Tehát valamilyen szövegszerkesztő programba (mivel ilyeneket inkább DOS-ban lehetett megoldani, javaslom a Multi Editort mint olyan) beirod az Escape szekvenciát ami azt jelenti hogy be kell irni az esc kódját (027) és az utánna követlező kódokat (nem tudom, hogy a plusz jel is benne van a szekvenciában vagy csak a 8-as) annak megfelelően a plusz jelet és a 8-as. (vagy egy sima TXT file 3 vagy 2 karakter hosszú az ESC szekvenciának megfelelően, és egy HEXA editorral átirod a 3 kódot az ESC szekvenciának megfelelően) Azután ezt a filét "kinyomtatod" a nyomtatóra.


Az ESC képe a Multi Editorban egy balra mutató nyil (<-)


Sok sikert.

Üdv.

2014. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
MAGYARABBUL...
2014. jún. 9. 20:15
 5/9 coopper ***** válasza:

Ezt ?


Szerinted, hogyan ? De megpróbálom :


1. Leszeded a Multi Editort valahonnét a netről (google : Multi Editor).


2. Beirod az escape szekvenciát (jelen esetben a ESC+8) (ESC beirása : Alt gomb lenyomni, lenyomva tartani és a numerikus billenytűzeten beirod 027, alt gobot felengeded.

Másik módszer a multi editorban az ESC billentyű beirása CTRL+[ jellel történik.


3. Kinyomtatod a multi editorral a megirt esc szekvenciát (File - Print paranccsal) (elvileg nem történik nyomtatás mivel csak az ESC szekvenciát küldöd ki a nyomtatónak)


Sok sikert.

Üdv.


UI. Ennél magyarabbul nem tudom leirni.

2014. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 coopper ***** válasza:
Ja egy képet elfelejtettem Multi Editor Esc+8 szekvencia beirva : [link]
2014. jún. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha tudsz programozni akkor irhatsz rá programot is. ami kiküldi azt az ESCape szekvenciát a printernek :


Szerintem ennyi Pascalban :


Program ESC8 ;

Var Prt1 : Text ;

Begin

_ _ _Assign (Prt1,'LPT1');

_ _ _rewrite (Prt1);

_ _ _{ESC szekvencia: ESC +8 }

_ _ _write (Prt1,chr (027)+'+8');

_ _ _close (Prt1);

End.


Természetesen ha a nyomtató az LPT2-es porton van akkor azt javitani kell a progrmaban.


Sok sikert.

Üdv

2014. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
KÖszi de sajnos egyik sem sikerült.... Mindent úgy csináltam ahogy leírtad mindent ki próbáltam de semmi..
2014. jún. 10. 14:24
 9/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Rakj fel egy virtualis DOS 6.22 és azon keresztül próbálkozz, mivel az escape szekvencia csak DOS alól érvényes (vindows driveren keresztűli nyomtatásnál nem valószinű, hogy müködik.


A másik dolog meg nézd meg a nyomtatók között a driverben nem-e lehet kikapcsolni az érzékelőt.


Sok sikert

Üdv.

2014. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!