Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A NAS milyen eszköz pontosan?...

A NAS milyen eszköz pontosan? Azt tudom, hogy valamilyen hálózati eszköz, de nem tudom, hogy a hálózat ebben az esetben pontosan mit is jelent? Internet? Vagy meglévő számítógép hálózat? Vagy az eszköz által kialakított új hálózat?

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tároló eszköz,azaz egy tárhely szerver,de szoktak más szolgáltatásokat is rápakolni,amelyek ehhez köthetőek (pl: video streaming , upnp, nyomtató szerver stb.)
2014. jún. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tengor ***** válasza:

Ahogy írták egy tároló szerver. Nincs rajta monitor, billentyűzet, így csak úgy tudod használni érdemben, ha valamilyen hálózatra kötöd.

Leginkább arra használható, hogy a már meglévő hálózatodba beállítod és a hálózat többi eszközével el tudod érni, tudsz rá adatot tenni, vagy róla adatot letölteni.

Köthető netre is, de ritkán van igazi értelme.

2014. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Network Attached Storage - amit előttem írtak, hálózatra kötött tárhely.
2014. jún. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nekem otthonra kéne egy wifi-s hdd, akkor ehhez kell még valami kiegészítő? Ez nem többet tud, mint amire nekem szükségem lenne?
2014. jún. 10. 10:55
 5/11 Tengor ***** válasza:
A NAS-okban ritkán van wifi. Tehát ehhez még kellene egy wifi router is.
2014. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
akkor jobb, ha egy wiwis-hdd-t veszek? létezik olyan?
2014. jún. 10. 18:26
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem egyébként ez is egyfajta NAS. Akkor lenne sima wireless hdd ha mondjuk bluetooth lenne,azaz egy eszközt szolgálna ki, vagy wireless usb-s lenne.


Egyébként meg a céltól függ minden.

Ha nagy sebesség fontos,de nem kell megosztani,akkor usb3 külső hdd.

Ha meg kell osztani,de a sebesség is fontos,akkor jó fajta NAS kell,mert az olcsók biza nem túl jók

Ha meg inkább az a fontos,hogy ne legyen vezeték ,akkor wifi

2014. jún. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 P.O.C. ***** válasza:

Léteznek csak mocskosul drágák, mint ahogy a Wi-Fi -s NAS -ok is. Már nagyon sok Wi-Fi routernek van USB portja, amire külső USB merevlemezt köthetsz, így kvázi NAS -ként fog neked funkcionálni, csak olcsóbban.


A NAS -ok tipikusan céges felhasználáskor van értelme, hiszen főleg a belső merevlemezre van kihegyezve, RAID mód, biztonsági profilok, stb.

2014. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tengor ***** válasza:

#8, a routerek nem mindig rendelkeznek azzal a hardverrel, ami a NAS funkció ellátásához kellhet. Amelyik routerben megvan a vas, az kerül annyiba, mint egy NAS ellenben nem nyújtja azokat a szoftveres szolgáltatásokat. Működik, de még se az.

Nem gondolnám, hogy a NAS tipikus céges valami. Simán elzörög otthon, mint média szerver és a TV-k, mobilok, bármi arról érhet el médiumot és biztonságban tudhatod az adataidat is.

2014. jún. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a drótnélküliség a fontos, csak otthonra. Milyen Wi-Fi routert ajánlanátok, aminek van USB portja?
2014. jún. 12. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!