Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik rendesen a...

Miért nem működik rendesen a billentyűzetem?

Figyelt kérdés

Pár napja jött elő ez a probléma. Néha rájön, hogy hiába nyomom a "c"(<--- most is másolnom, majd beillesztenem kellett, mert most sem jó) betűt nem jeleníti meg. Mintha meg sem nyomnám. A többi betűnél ezt nem érzékeltem.

Igaz, hogy kis idő után újra működik, de változó...

Mi lehet a baja?



2014. jún. 13. 14:13
 1/8 csacsi2 ***** válasza:

Random hibára nem lehet jó választ adni. Szedd szét a billentyűzetet és takarítsd meg,

ha külön (nem szabványos MS) driver van hozzá tedd újra, frissítsd le.

2014. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 SimkoL ***** válasza:
Nekem a múltkor beleborult a karfiolleves :) Kiszárít, szétszed, takarít csak vigyázz, hogy mivel, le ne mosd az áramköri rajzot. Körömlakk lemosót nem ajánlok.
2014. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kivettem az összes billentyűt, kitakarítottam(porszívó+fülpiszkáló), de még mindig nins __ betűm.
2014. jún. 13. 20:36
 4/8 SimkoL ***** válasza:
Teljesen szét kell szedni és ha fóliás érintkezők vannak akkor szét kell venni a két fóliát és közte kell kitakarítani, ilyenek az egyszerűbbek. Látatlanba nehéz megmondani.
2014. jún. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 csacsi2 ***** válasza:

Nézd meg a guminál a grafit (félvezető) nincs -e elkopva (érintkező felületek).Cseréld le a gumit, mert ha nem nyomja be rendesen akkor nem ír. Lehet kontkat hiba is, megtört kábel...Próbáld ki másik billentyűzettel, ha azzal sem jó akkor máshol kell keresni. Egyes esetekben gyorsbillentyűk (programok)szoktak lefoglalni gombokat, de ehez több gomb egyszeri lenyomása szükséges. Milyen billentyűzeted van? Szabványos PS/2, usb ?! Futtatásba írd devmgmt.msc majd nézd meg az illesztőprogramot. Van visszaállítási lehetőség és frissítés is. Amennyiben külső gyártótól származik el kell távolítani és újratelepíteni! Vezérlőpult->billentyűzet beállításainál tudsz változtatni pl az első ismétlés előtti idő. Ha túl hosszú akkor sokat vár...

Nézd közben a processzor terhelsét, ha 100%-on pörög akkor is kihagy. Nézd a RAM elfogyást is. Az sem mindegy hogy egy bizonyos programban, vagy mindegyikben ezt csinálja. Ebben az esetben érdemes újratelepíteni a programot.

Billentyűzet buffer méretét is megnövelheted.

xp-nél Regeditben:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Kbdclass\Parameters

KeyboardDataQueueSize (alapérték 100)


...de a legvalószinűbb, hogy tönkrement a billentyűzet.

megj.: Néha egy karbantartás a gépen (fájlszemét,registry) csodákra képes.

2014. jún. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De sak egyetlen betű nem működik. Vagyis hébe-hóba rájön a működhetnék, szóval nem tudom mit tegyek.
2014. jún. 14. 13:37
 7/8 csacsi2 ***** válasza:
Random hibára nem lehet jó választ adni...próbálkoznod kell.
2014. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
USB-s a billentyűzetem amúgy. Továbbra is fennáll a hiba. :(
2014. jún. 21. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!