Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet a routerem...

Hogyan lehet a routerem (Cisco EPC3925) wifi jelerősségét csökkenteni (a router beállításával vagy az antenna leárnyékolásával)?

Figyelt kérdés

Egy Cisco EPC3925 router-t használok. Sajnos csak szoftveresen lehet rajta a jelszórást kikapcsolni, hardveresen nem. Nagyon erősen sugároz (megmértem inSSIDer programmal). Amire amúgy SEMMI szükségem, mert pl.

1) kábelen keresztül osztom a netet a routerről, amit

2) csak a gyerekszobában tudok csak elhelyezni

3) a routert nem tudom messze tenni

4) a wifis net sebessége jóval lassabb, mint a LAN-osé.


A neten használnom kell, nem tudom kikapcsolni (kár, hogy a gyártók már kevésbé forgalmaznak gombbal, hardveresen a wifi-t kikapcsolható készülékeket).


Az alábbi kérdésekben nem lehet meggyőzni:-) :

- úgyis jön máshonnan is: igen, de nem mindegy, hogy milyen erősséggel és honnan (a szomszédtól legalább egy fal elválaszt, és gyengébb máshonnan érkező jelek, nem kell még egy a saját lakásomba)

- nem árt: nem bizonyították be hivatalosan, hogy így van, viszonylag új technológia, amelyet még nem lehetett olyan hosszú ideig tesztelni, "sok kicsi sokra megy" alapon nem növelném tovább a lakásban az elektroszmogot.


Bármilyen, a kérésemnek megfelelő megoldás érdekelne (pl. alumíniumfólia, a sugárzás paramétereinek állítása úgy, hogy összességében kisebb legyen a jelerősség, stb.)


Előre is köszönöm!



2014. jún. 14. 16:16
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
100%
Kérj a szolgáltatótól egy nem Wi-Fi -s modemet és vegyél hozzá sima vezetékes routert. Ha fóliázgatod, csak túl melegszik és idő előtt tönkremegy.
2014. jún. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Sok hardveresen és szoftveresen is állítható erősség van.

- TP-link-en van hardveres gomb, még az olcsó 5e FT-oson is.

- DD-wrt, Tomato stb. szoftvert lehet sok routerre tenni amiben 70mW-tól állíthatod az erősséget.


A wifi a levegő megrezgetése, mint ahogy te a hangszáladdal megrezgeted, vagy ahogy a mobiltelefon megrezget. A mobil adótorony 2W tehát 2000mW - ami 20-szorosan erősebb mint a wifi maximálisan engedélyezett 100mw-ja.


Alaptalan félelem. De ha akarod, akkor zárd magatokat Faraday ketrecbe. Esetleg vegyél fémszálas wifi tapétát, ami nem engedi a wifi jeleket a falakon túlra. De ez már a paranoia legteteje, de egészségedre.

2014. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok hardveresen és szoftveresen is állítható router van. nem erősséget akartam írni.


Ja és az említett routerben kikapcsolható és mögé tudsz tenni egy másikat TP-link, amin kapcsolható is, és állítható is, low-gyenge, medium-közepes és high erős értékekre.

2014. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenki túlbonyolítja. Le kell csavarni róla az antennát, betenni a szekrénybe, és akkor még 10 centiről se lehet fogni. Volt wifi, nincs wifi, és szőke nők is megcsinálják (felügyelet mellett, persze).
2014. jún. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
#4: Az Cisco EPC3925 beépített antennás cucc, nincs mit róla lecsavarni. Mondjuk nem vagyok benne biztos, mert nincs rá mérőműszerem, de szerintem akkor se sugároz, ha szépen Webes felület alól le van tiltva a Wi-Fi.
2014. jún. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanulságosak.
2014. jún. 16. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!