Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kékhalál. Pár ötlet?

Kékhalál. Pár ötlet?

Figyelt kérdés
Volt egy remekül működő gépem win7-el. Újra raktam, minden jó volt, leszedtem a videó kártyám legujabb(beta)drivert hivatalos oldalról(ATI). A driver telepítése közben hirtelen fekete kijelző, aztán kékhalál. Nem indul el a windows, újra rakni se tudom, mert nem találja a meghajtót. Az a gyanúm, hogy a merevlemez elromlott, de a BIOS-ban látom. Amikor illesztőprogramot keresek, akkor látom a meghajtót, rá is kérdezz, hogy szeretném-e formázni, de nem lehet. Ellenőrizni kell a csatlakozást, vagy hogy írásvédett-e.(szerintem erről szó sem lehet) Bármi segítség jól jön, de nem elöszőr telepítettem újra a windowst.

2014. jún. 16. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem romlott el semmi, az a szerencsétlen Catalyst telepítő feltesz AHCI drivert olyan alaplapokhoz is, amikhez nem való. Pár hónapja károgunk már érte az AMD-nek, de kicsit lassú a felfogásuk.


Először is vagy rakd újra még egyszer, vagy rendszervisszaállítással ugorj vissza oda, ahol még jó volt. Utána a CVatalyst telepítésekor NE az expressz módot válaszd, hanem az egyénit, és a komponensválasztó ablaknál vedd ki a pipát az AHCI driver mellől. Úgy jó lesz.

2014. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom újra rakni, mert nem találja a merevlemezt. Visszaállítani se tudok, mert " A Windws nem talál lemezképet a számítógépen."
2014. jún. 16. 22:34
 3/7 anonim ***** válasza:
A DVD-ről kéne bootolni.
2014. jún. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha a DVD-ről bootolás azt jelenti, hogy DVD-ről probálom felrakni a widnowst, ez nem működik. De megnézem a BIOS-ban, hogy mire gondolhatsz.
2014. jún. 16. 22:39
 5/7 anonim ***** válasza:

A DVD-ről bootolás azt jelenti, hogy vagy beállítod a BIOS-ban a boot sorrendet úgy, hogy a CD meghajtóról előbb próbálkozzon indulni, mint a merevlemezről, vagy induláskor előhívod a boot menüt, és abból kiválasztod a CD meghajtót.


Lemezről indulás esetén meg fog jelenni egy üzenet, hogy a DVD-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot. Ekkor megnyomsz egy gombot, és el fog indulni a lemezről a telepítő.

2014. jún. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Telepítő elindul, csak amikor partíciót kell választani, akkor nem találja a merevlemezt, sehova se tudom telepíteni a win-ot. Illesztőprogramot kér.
2014. jún. 16. 23:13
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagy nehézségek árán, de meg tudtam oldani. Parancsokkal formáztam a merevlemezt, és most már a windows is látja. köszönöm a segítséget. :)
2014. jún. 17. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!