Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új monitort szeretnék venni,...

Új monitort szeretnék venni, viszont nem tudom milyet vegyek. Ti milyet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg, hogy nem nagyon értek a monitorokhoz, viszont a régi CRT monitor helyett kellene egy új, de most nem tudom, hogy LED, Plazma, LCD legyen, mert mindegyik jó valamiben stb. Meg olvastam a kontrasztról is, meg a késleltetésről is, tehát kicsit zavaros, viszont egy jó és magas felbontású monitor, szép megjelenítéssel(NEM TV!!) kellene számítógéphez.

A max. ár amit kiadnék érte az 40K, többet nem szánok rá.



2014. jún. 17. 15:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe az Lg weblapját, apám 3 éve 40.000 FT-ért vett egy lg flatron fullhd monitort, felbontása otthoni célokhoz szerintem kiváló, 22"-es, nagyon jó.

Nézd meg az lg.hu-n a monitorokat és biztos, hogy találni fogsz egy jót!

2014. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

40.000-ért meg nemigazán kapsz plazmát.

1. válaszóló vagyok, azt akartam még mondani, hogy az az lg amit használok az LCD.

2014. jún. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Van sok szép ledes monitor. LG, Dell amit ajánlok, bár nekem Samsung van és az is gyönyörű.


[link] Nézegess itt, van, amelyiket tesztelték is, olvashatsz azt is. Késleltetés, válaszidő... nem nagyon vehető észre, én figyelmen kívül is hagyom mindig, ezt csak parasztvakításnak tartom.

2014. jún. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igazából plazmára én sem gondoltam, meg kicsit hülyeségnek is találtam. Az LCD és a LED monitor között szemezek LG és SAMSUNG terén, de nem tudok dönteni, főleg a két kategória között. Ugye most leginkább a LED monitorok vannak így "reklámozva" meg ilyesmi, viszont az LCD is nagyon jó, meg a szemnek is, de általában a LED is, tehát ezért vagyok most megzavarodva, hogy melyik.

Mert ugye fontos a teljesítmény, a felbontás, a fogyasztás és hogy azért a szemem se tegye tönkre, de a lényeg hogy a legjobb legyen.

2014. jún. 17. 16:46
 5/17 anonim ***** válasza:

De nem írtad milyen képátlóval lenne neked optimális, kinéztem neked 21,5"-osokat.


[link]

35 ezer Ft


[link]

44ezer Ft


Nekem pedig ez van, de jelenleg az iponnál nem kapható, máshol talán igen:


[link]


Mindhárom kiváló, tuti vétel, de a Dell a nyerő, megéri a felár. :)

2014. jún. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igazából mondtam, hogy ezekhez nem nagyon értek, de 21.5-t néztem én is azt hiszem.

Nekem valahogy az LG tetszik a legjobban, mivel a specifikációja is jobb mint a DELL-é, szóval nem tudom. Lehet, hogy DELL-ben csak a márkát fizetném meg, meg annál 7 s válaszidőt láttam.


Meg ránéztem még LG monitorokra és találtam egy ilyet, egy kicsit drágábban, ez milyen? lg-22EA53VQ

A kontraszt arány kisebb, ahogy látom, de például olyat már nem látok nála, hogy 72%-os színarány meg ilyesmi (LG oldala). Vagy néztem még a LG 24MP55HQ-t is, mondjuk azt már feleslegesnek találom.

2014. jún. 17. 20:23
 7/17 A kérdező kommentje:
Egyébként az LG-nek tetszik valahogy a legjobban a kialakítása, tehát mindenképpen azok közül kellene egy jó.
2014. jún. 17. 20:24
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát kontrasztarányon kívül mást nem ír, de az se mindegy, hogy dinamikust vagy statikust tüntetnek-e fel, szeretnek ezzel hatni a laikusokra. Szépen hangzik, hogy 5000000:1 az aránya, de máshogy kell értelmezni. Erről olvashatsz itt:


[link]


Egyábként mindkettő LG monitort tesztelték a srácok, olvasd el, és amelyik megnyeri a tetszésed, válaszd azt, szinte ugyanolyanok tudás alapján.


[link]


[link]


Utóbbi nekem sokkal megnyerőbb a megjelenésével. :)


Minden jót, írd majd, mit vásároltál. :)

2014. jún. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném megkérdezni, hogy mi az az IPS monitor? Az is LED? Vagy az az LCD egy másik változata? Mert a LED kategóriánál találkoztam vele, de aztán kiesett.
2014. jún. 18. 19:05
 10/17 anonim ***** válasza:

Teltebb színek, kevesebb fogyasztás, jobb betekintési szög.


[link]

2014. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!