Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hamarosan egy gépet fogok...

Hamarosan egy gépet fogok összerakni, és olvastam, hogy az elektrosztatikus kisülés ellen csuklópánttal le kell földelni magam. Nekem nincs ilyen csuklópántom, mivel lehet helyettesíteni? Ha gumikesztyűben szerelek az jó megoldás?

Figyelt kérdés
2014. jún. 20. 00:59
 1/9 ThodEE GoD ***** válasza:
Elég ha mondjuk pamut cuccokba vagy és nem műszálasba, nekem eddig 1 cuccom se ment tönkre pedig se csukló pánt, se gumikesztyű.
2014. jún. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van az a vacak amiben az alaplap van, na azon szereld össze, abban elvileg fémszálak vannak tehát elvezetik a plusz töltést, csak nehogy úgy tedd áram alá hogy azon van rajta (erre a csomagolásra gondoltam ami a képen van [link] ). Amúgy nem kell túlreagálni eléggé védve vannak ezek a cuccok az ilyesmi ellen
2014. jún. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ThodEE GoD ***** válasza:
Az anti static "zacskó" amibe benne van abba nincsenek fémszálak hanem statikus feltöltődésre nem képes műanyagból van(PET) .
2014. jún. 20. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De a gumikesztyű jó megoldás? Mert van itthon és akkor a biztonság kedvéért abba szerelném.
2014. jún. 20. 10:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell gumikesztyű, ennyire nem kell félni tőle. Egy földelt tárgyat (pl. radiátor) érints meg szerelés előtt, ezzel már bőven sokat tettél az elektromos kisülés ellen. Nem kell nagyobb óvintézkedést tenned, a gumikesztyű is felesleges. Gyakorlatilag még nem hallottam olyan esetről, amikor szerelés közben ESD miatt lett volna bárminek baja.
2014. jún. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De a gumikesztyű jó erre? Mert biztosra akarok menni, van itthon gumikesztyű, és semmibe nem kerül fölvenni.
2014. jún. 22. 20:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell óvszer a számítógép szereléshez, értem?
2014. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg biztosra akarsz menni, szerelj földszinten mezítláb!
2014. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Elektrosztatika ellen nem túl hatásos a kesztyű. (Forrasztásnál én is használom, szimplán azért hogy ne tapogassak össze mindent zsíros kézzel, mert akkor sokat lehet utána szpni.) Egyéb esetben hatástalan, tehát tényleg egyszerűbb ha szimplán pamut boxert veszel fel és nem műszálast! :)


Amúgy könnyű tesztelni: próbálj benne érintőképernyős mobilt használni. Ha sikerül, akkor értelmetlen szerencsétlenkedni vele...

2015. márc. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!