Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám kideríteni,...

Hogyan tudnám kideríteni, hogy milyen alaplapom van, ha nincs az alaplapon egy vonalkódon kívül semmi?

Figyelt kérdés
Dell Optiplex 740 a gép, de nem tudom, hogy milyen alaplap van benne, pedig procit szeretnék benne cserélni erősebbre, ha lehetséges.
2014. jún. 23. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Aida64 kiírja.
2014. jún. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
+1 kérdés: Ha most 2 magos proci van benne, akkor lehet bele 4 magosat tenni, vagy esélytelen és 2 magos helyett csak 2 magosat lehet?
2014. jún. 23. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Foglalatol függ az egész.
2014. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor van esélyem, hogy egy 4 magos procit is bele tudok tenni?
2014. jún. 23. 21:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges. De ahogy előttem mondták, foglalattól függ. Esetleg leírhatod, milyen alaplapod van, és mondunk bele egy processzort.
2014. jún. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Komplikato ***** válasza:

"Foglalatol függ az egész."


Hát marhára nem. Ha neki pl van egy s775 lapja, akkor bizony a BIOS-tól és a VRM verziójától függ. Amennyire tudom ezeket nem biztos, hogy megmondja az AIDA. A CPU támogatást a benn lévő Bios alapján böki ki, de lehet van frissítés, azt meg márkás gép esetén néha nehéz megkeresni.

Ja most nézem AMD-s? Ott se egyszerű, mert jobban megnézve az AM2, Am2+ között nincs difi, az AM3/AM3+ esetén minimális, ellenben a VRM, chipset, Bios témában már igen.

2014. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A főkérdésből kiderül, hogy nem tudom az alaplapom típusát sajnos és ez az aida program sem írja ki. AMD Athlon x2 4050e procim van most, azt tudom, de mást nem. Ha lehet, a mostani alaplapomat tartanám meg, mert hallottam, hogy jönnek a DDR4es cuccok és azt szeretném megvárni az új géppel, hogy kijöjjenek és lemenjen kicsit az áruk, nem akarok egy lassan elavuló technológiába 100ezreket ölni, inkább költök pár ezer forintot a mostani gépemre.
2014. jún. 23. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!