Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépem valamiért nem...

A számítógépem valamiért nem kapcsol be, sípol 6-ot utána szép fokozatosan egyre gyorsabban fújnak a ventillátorok. A tegnap valamiért be indult de ahogy betöltött kék halál?

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Az alaplap kézikönyvében nézd meg milyen hibára utal a 6 sípolás, ugyanis ez egy hibakód.
2014. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csacsi2 ***** válasza:
2014. jún. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom milyen BIOS-om van, de most jobban megfigyeltem sipol 1-et utanna 3-at megint 3-at es 1-et a vegen, de a phoenix-es biosnál nem ír ilyen hibát. a kpernyő nem ad be semmit:(
2014. jún. 24. 20:58
 4/7 csacsi2 ***** válasza:

1-3-3 ram hiba az az egy meg passz.

Vedd ki a ramokat, (nézd meg mi van az alaplapodra írva) majd tedd vissza. A számítógépre ne legyen semmi rákötve (usb,nyomtató stb) és úgy próbáld meg indítani!

Billentyűzet hiba lenne akkor az így egyből kiderül.

2014. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kivettem a ramot 1 2gb-os van benne mintha az egyik csip körbe ragacsos lenne, letöröltem de nincs változas. És az ,iért van, hogy ha bekapcsolom fokozatosan felgyorsulnak a ventik, a tapé is.
2014. jún. 24. 21:31
 6/7 csacsi2 ***** válasza:

Mindezt be kellene mérni. Nem tudsz mindent szemrevételezéssel megállapítani (ellenállás,feszültség,kapacitás)amennyiben pl a kondiból kifolyik a kondenzsav akkor az már nem jó.

egy ilyennel kellene megnézd

[link]

Bekapcsolod akkor az a dolga hogy felgyorsulnak a ventik. Ha lassan gyorsul fel akkor az azt jelentheti, hogy valahol zárlat van ,vagy a táp gyengélkedik.

2014. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Talaltam a gep hazba par egerpiszkot de vegig neztem minden kabelt nincs megragva semmi. Holnap hozok uj ramot es vidikartyat. Ha nem jon ossze szerelo lesz belole ugy erzem:(
2014. jún. 24. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!