Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a gépemben 3db 1GB-os...

Ha a gépemben 3db 1GB-os DDR2-es Ram 10 percig hiba nélkül működik együtt, akkor hosszabb távon lehet baj belőle, hogy nem egyforma a márkájuk?

Figyelt kérdés
A gép felismeri és használja is mind a 3GB-ot, de amit ma kaptam, azt nem merem benne hagyni, mert más típusú, mint a másik 2, ami benne volt. Lehet később baja, vagy ha 5 percet bírt, akkor nem lehet gond?
2014. jún. 28. 17:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és annyi, hogy amit ma kaptam, az 1066Mhz-es, amik benne vannak, azokra viszont nincs ráírva. Ha működtek egymás mellett, akkor azok is 1066Mhz-esek lehetnek, vagy lehetnek 800-asak is? Csak mert először 800-asat tettem bele és azzal el sem indult a gép.
2014. jún. 28. 17:26
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy honnan vetted, hogy nem szabad egy gépbe különböző márkájú RAM-okat tenni. Persze, hogy lehet, hiszen szabvány alapján készülnek.


Talán a dual channel móddal kevered, az egyrészt nem életfontosságú, másrészt 3 giga esetén nem érheted el sehogy, mert ahhoz páros számú, és valóban azonos (vagy nagyon hasonló) modulok kellenek.

2014. jún. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tengor ***** válasza:

Ha hibátlanok a RAM-ok, és elindul velük a gép, akkor működni fognak együtt. Elvileg az eltérő tempó sem lehetne akadály (ilyenkor a leglassabb modul tempójával mennének), de gyakorlatban ilyenkor már felléphet probléma. De ez sem olyan, hogy 10 percig megy, aztán meg nem, hanem vagy indul vagy nem.

Ha hibásak a modulok, akkor 10 perc működéssel és teszttel nem deríthető ki.

2014. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor nyugodtan beletehetem? Csak attól tartok, hogy az új nehogy tönkretegye a 2 régebbit is. Ez megtörténhet, vagy nem kell emiatt aggódnom? Csak mert hallottam olyat, hogy kisültek ramok, vagy hogy egymást gyengítették, ezért félek tőle. Amúgy nem tudom, hogy mi az a dual chanel :D
2014. jún. 28. 17:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ilyesmi miatt aggódni. Nem árulnak olyan alkatrészeket, amik tönkreteszik egymást. Ha ilyen létezne, azonnal betiltanák és vizsgálat indulna a gyártó ellen, hiszen károkozás lenne, ami céges gépékben akár milliárdos nagyságrendű is lehetne.
2014. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tengor ***** válasza:
Az egymás gyengítését azt úgy értesd, hogy a RAM tudna dolgozni 1066 MHz-n is, de csak 800 MHz-vel megy, mert van mellette egy modul, ami csak 800-at tud.
2014. jún. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!