Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor elsötétül időnként,...

Monitor elsötétül időnként, mit csináljak?

Figyelt kérdés

VGA: AMD Radeon HD7730 1GB GDDR5

Monitor: BenQ G2222HDL


A mai napon kezdte,a lényeg,hogy teljesen random időközönként (van amikor pár másodpercenként,van amikor fél óráig semmi) fogja magát a monitor és 2-3 másodpercre elsötétül,de úgy jelzi a led,hogy rendesen be van kapcsolva,hőfokok teljesen normálisak,amíg fekete a monitor,addig ugyanúgy lehet bármit csinálni a géppel,szóval ha gépelek miközben történik, ugyanúgy gépelek tovább,nincs kihagyás....


[link]


2014. jún. 28. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

lehetséges hibák:

- kontakthibás kábel

- kontakthibás csatlakozó a monitoron/videókártyán

- ha egyik se: vírus


kikapcsolt állapotban mozgasd meg hátul a monitorkábeleket a monitorban és a gépben is (húzd ki, dugd vissza)


- még mindig nem jó

ha van integrált kártya az alaplapodon, dugd rá arra a monitorodat, használd úgy egy darabig...ha nem jelentkezik a hiba, akkor tudjuk, hogy a videókártyánál van baj, ügy lezárva


- még mindig nem jó

akkor 2 dolgot tehetsz, azt válaszd, amelyiket plusz költségek nélkül meg tudod valósítani:

1. próbálj ki egy másik kábelt a monitor és a gép között, hátha megvan törve (kicsi rá az esély)


2. próbálj ki egy tök mindegy, másik monitort (minden maradjon, csak a monitort cseréld), használd egy darabig, utána ha nincs semmi baja, akkor egyértelmű monitor hiba..belső tápos monitoroknál előfordulhat (tapasztalat)


ha mindent kipróbáltál, és a hiba még mindig jelentkezik, akkor nagy eséllyel vírus szórakozik veled

2014. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem megvan a hiba oka,szétszedtem a gépet,és hát belenézve látszott a lustaságom eredménye,a gépház alján kb 2 centi por állt,és minden más alkatrészen egy elég tisztes pormennyiség,szóval szétszedtem az egészet,és kitakarítottam,nem tudom hogyan,de benne a PCI csatiban is így összepréselve vastagon állt a por,gondolom,emiatt lehettek gondok.... most összeraktam,kb 10 perce megy,eddig semmi gond nincs vele
2014. jún. 29. 00:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt a hibaopciót valahogy mindig kifelejtem :D
2014. jún. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
azóta már jó,semmi baja nincs,legközelebb nem lesz ilyen,hogy 4 hónapig nem takarítom a gépet :D
2014. jún. 30. 15:47
 5/5 anonim ***** válasza:

amúgy az is sokat segít por ügyben (hogy 4 havonta ne porosodjon be ennyire), ha el tudod tenni olyan helyre a gépházat, ami nem közvetlen a földön van, hanem kis állvány féleségen, vagy olyan helyen, ahol nincs túl nagy mozgás, és nem száll bele annyira a por


A PS-em könyvespolcon van, 1 év után szétszedtem, egy darab por nem volt rajta, a gépház meg az asztal alatt van ilyen kis tartó izén. Ritkán szoktam takarítani a gépet, de szinte akkor sincs benne por.

2014. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!