Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sapphire radeon r9 290 tri-x...

Sapphire radeon r9 290 tri-x oc videókártyám van Windows 8.1 pro nak sajnos megengedtem véletlenül hogy updateoljon, (új gép) és ezután a r9 290 elkezdett rendetlenkedni?

Figyelt kérdés

League of legendsbe 48 ra is lement néha az fps és nem olyan volt mkintha laggolna hanem egy kicsi észrevehetetlen pillanatra lefagy a képernyö és aztán megint megy, megnéztem MSI afterburnbe hogy mi van (fan speedem 65% -os 60c körül van ugyhogy az nem gond) és a gpu usage nagyon ingadozik ugrik fel le folyamatosan és van amikor 0% on van, (volt azelött hogy kifagytam teljesen és ujra kellett inditanom), letöröltem a a gpu drivert és megint feltettem elinditottam a bf4-et ultrán minden ment jól de aztán megint ingadozni kezdett a gpu usage és megint lement az fps-em

Mi lehet a baj?

I5 4670k

gigabyte alaplap

r9 290 tri-x

16gb hyperx kingston ram (4x4)



2014. jún. 29. 16:27
 1/4 ago6211 válasza:
Futtass egy MSI Kombustor stressztesztet, (az Afterburner-ből teheted ezt meg) hátha többet megtudsz. A Windows Update frissíthette a video drivert, de csak akkor, ha ezt te magad engedted meg neki és jelölted ki az opcionális fülön. Egyéb frissítésnek nem lenne szabad ilyet tennie. Ha van rá lehetőséged, próbáld ki egy másik gépben is a kártyát és töltsd le a jelenlegi legfrissebb AMD Beta drivert: [link]
2014. jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

megcsináltam de csak azt mutatta ki hogy ahol nagyobb teljesitmény kell ott mindig 100% os, a kissebnél pedig ingadozik, minél tovább ment annál többet.

De most keresgéltem és power options ba , beállitotttam hogy a minimum processor state legyen 50% (5-röl) igy minimum 50% os erövel megy. Ez ugy tünik fixelte a dolgot de nem vagyok benne biztos, meg nem fog igy hamarabb meghalni a processzorom? Ha folyamatosan tehernek van kitéve? (nem magyar a billentyüzuetem) Ja meg még egy fontos dolog, nem harcokba simán farmolva is ugyanazz a furcsa képernyö fagyások voltak, szoval nem a játék grafikája miatt "laggoltam", bárt ezt gondolom tudtad mivel mégiscsak egy r9 290 .

2014. jún. 30. 13:23
 3/4 A kérdező kommentje:
nem, még mindig megvan a probléma csak nem annyit "laggol" most hogy 50% ra tettem
2014. jún. 30. 18:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Amd catalyst (wait for vertical refresh ) Kipipálásával megoldotdott a dolog :P, Kérdés lezárva.
2014. júl. 3. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!