Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Márkás akkumulátort vennél x...

Márkás akkumulátort vennél x Ft-ért vagy utángyártott akkumulátort 1/3 x Ft-ért? (HP laptop)

Figyelt kérdés

2014. jún. 30. 15:22
 1/9 anonim válasza:
utángyártottat is vehetsz,de lehet hogy ki lesz spórolva belőle a minőség,és akkor jóval hamarabb fog merülni. A laptop áramkörét tönkretenni nem fogja,mert kompatibilis:)
2014. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 pinkpancser ***** válasza:
Ha kihasználnád a tényleges kapacitását akkor eredetit. Ha csak azért kell, hogy legyen benne aksi is akkor utángyártott. Nekem mindkét HP-ben utángyártott van :)
2014. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lajos54 ***** válasza:
Ma már általában nem rosszak az utángyártott aksik (persze attól is függ, hol, kik gyártják), hiszen sok esetben az eredetinél csak a márkanevet kell megfizetni. De azért fenntartással vagyok mégis velük szemben. Ugyan nem laptophoz, hanem Nikon fényképezőgéphez vettem utángyártott aksit, természetesen jóval olcsóbban, mint az eredetit. Az utángyártott 4 év alatt kipurcant, az eredeti (6. évében van) még mindig használható. Bár az is igaz, hogy az első 3, 3 és fél évben ugyanaddig bírta kb. a töltés után, mint az eredeti, aztán az utolsó fél évben kezdett "zuhanni", egyre kevesebb ideig bírta. A végén a töltő hibát jelzett rá, nem is engedte tölteni.
2014. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Az szerintetek okoz a gépben problémát, ha eddig 4400mAh helyett 8800mAh-st veszek?
2014. jún. 30. 15:50
 5/9 pinkpancser ***** válasza:
Ha a feszültség stimmel akkor baj nem lehet. Csak nehezebb lesz :)
2014. jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Lajos54 ***** válasza:
... és elvileg tovább bírja. Már csak az a kérdés, hogy a töltő elbír-e vele?
2014. jún. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
HP-nél van egy spéci áramkör az akkuban, ami figyeli a cellák élettartamát (és biztosítja az egyenletes töltést a cellák közt) és cellahiba esetén letiltja a teljes pakkot, hogy ne tudjon kárt okozni a gépben. Után gyártott estén ez az áramkör hiányzik, így cellazárlat esetén megvan az esélye, hogy a töltő tovább tölti, ami rosszabb esetben akár az akku kigyulladásához is vezethet. De legalább a töltőt és / vagy a gép töltőáramkörét terheli túl... Bár ez csak 2-3 év múlva esedékes, de én azért nem vennék ilyet.
2014. júl. 1. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 pinkpancser ***** válasza:
Nem a HP-nél, hanem minden aksinál megvan az az áramkör ami a töltés-kisütés-t vezérli. Rossz cellákat meg mind leszarja, mert akkor úgyis jelentős feszcsökkenés van és akkor a töltöttségi szint érzékelése miatt úgyis kikapcsol. HP-nál annyiban szemét (ha foglalkozol vele), hogy az aksi 1 év után beadja a REOOW hibaüzenetet, de ezzel nem kell foglalkozni.
2014. júl. 1. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Acernél nincs külön cellatöltés. Eddig ilyet csak HP felső kategóriás üzleti gépeinél láttam.
2014. júl. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!