Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudhatnám meg pontosan,...

Hogyan tudhatnám meg pontosan, hogy milyen videókártya van a laptopomban anélkül, hogy szétszedem a gépet?

Figyelt kérdés

Az a gond szeritem - egyrészt -, hogy nem az eredeti videókártya van a gépben, és az eredeti driver nemhogy javítana, csak ront a dolgon.

Előbbit onnét gondolom, hogy ezt a gépet - a hátlapja szerint FuJitsu Siemens Lifebook C1020 (limitált széria), illetve a monitoron is a FuJitsu embléma van - anno az info tanáromtól kaptam, miután az eredetiben kivágódott egy biztosíték (gondolom, mivel egy áramszünet után már nem lehetett bekapcsolni), és Ő azt mondta, hogy három rosszból rakta össze.... a három persze lehet, hogy csak szimbolikus, mindenesetre azt tudom, hogy saját maga rakta össze, és szinte biztos, hogy nem az eredeti dolgok vannak benne (pl. működő floppy olvasó van benne, de a CPU az 2.5 GHz-es).


Az utóbbit meg onnét tudom, hogy egyenest a FuJitsu weboldaláról pontosan ehhez a szériához töltöttem le a videokártya drivert (S3 Graphics ProSavage DDR), telepítettem rendesen, ahogy kell, előtte a Chipset driver-eket is feltettem.

Viszont ez a kókler S3 Graphics ProSavage DDR - rákerestem az interneten, évek óta leálltak a támogatásával, hmmmm, na vajon miért -, teljesen szétveri...... ööööö.... akarom mondani, hogy pontosabb legyek, SZÉJJELßÄSSZA az egész rendszert. Ez nem csúnya beszéd, így lehet kifejezni azon a gépen az állapotokat :

Amint feltelepítem a drivert-t, 640×480-as felbontást kapok, 4 bites színmélységgel, amiből képtelenség kikeverednem. A felbontást nem lehet állítani, a videoadapter üzemmódot szintén nem lehet állítani... miközben még a BIOS is képes 1024×768-as felbontást csinálni (igaz, úgy, hogy a 800×600-as képet 1024×768-as felbontásban jeleníti meg középre igazítva fekete kerettel).

Egyedül úgy tudok visszaállni az eredeti felbontásra, hogy letiltom a videoadaptert, utána viszont már képtelenség készenlétbe tenni vagy hibernálni a gépet... amitől majd szétrobban az agyam, egyrészt mert nekem fontos ez a funkció, másrészt meg most futok 3×-a ebbe a KB-ottul misztikus K-va problémába.


1 hetem már keményen ráment ezzel, újratelepítgetéssel, szenvedéssel, és csak szenvedéssel, hogy hogyan tudnám megoldani.

Sehogy. Ezt a barom trehányul megírt ProSavage-t hagynom kell a francba, hogy képes legyen készenlétbe tenni a gépem.


Viszont akkor már igazán érdekelne, hogy milyen Noname videókártya van abban a lifebook-ban!??


----------------------------------------


Ja, és a legfontosabbak:


- Nem veszek új gépet, mert nincs rá pénzem. 50.000-Ft-ért ennél nem ad senki jobbat.

- Nem tudom szétszedni a gépem, mert az a K-va szentlélek tartja egyben, de baromira masszívan. Egyszer már próbáltam, annak az lett a vége, hogy kitörött a műanyag vázból egy darab, és azóta is pár dolog ki van mozdulva a helyéről.

- Szervizbe nem megyek, mert ott már egyszer átvágták az agyam, amikor egy rohadt biztosítékot nem tudtak kicserélni 2 hét alatt, de a pénzt azt bezzeg vitték.

Azóta egy sokkal durvább dologgal is leteszteltem a szervizeseket, de azt csak akkor fogom leírni (privátban), ha valaki tényleg nem hiszi el, hogy milyen kókler emberek vannak ott.


Köszönöm!

Tanácsaitok szépen megköszönném, + pontal.



2014. júl. 3. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Elméletileg S3 ProSavage8 grafikus vezérlő (1024 x 768)


Ilyen laptop téren nem vagyok otthon, így drivert linkelni nem tudok sajnálom.

2014. júl. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy utánajártál, de én ezekkel a ProSavage programozói ökörségekkel sajnos már nem merek kísérletezni. Most telepítettem fel a Windows-t 6.-szorra, ahogy számolom - ha nem több -, a merevlemez már egyébként is nagyon régi és a csatlakozó miatt nem pótolható, a folyamatos rendszerújratelepítéssel meg nem akarom még tovább terhelni, ill. az agyamat tovább felB-szni.

Egy gépünk már van, amit ugyanilyen okok miatt nem lehet hibernálni, ez a másik akkor inkább maradjon driver nélkül, de én nem akarom újra látni, hogy ki legyen szürkítve a "készenlét" gomb. Kékhalált sem akarok többett látni. Tegnap láttam vagy huszat, most már elég legyen ebből az istenveréséből.


AZért köszönöm, hogy legalább megnézted... csak én már több S3G ProSavage fémjelzésű szoftvert látni sem akarok.


Természetesen a pont megadva.

2014. júl. 3. 19:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Telepíts fel egy AIDA64-et, az megmondja neked, hogy milyen VGA kártyád van.
2014. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most jut eszembe, hogy ez az ingyenes GPU-Z program részletes adatokat szolgáltat a VGA kártyádról: [link]
2014. júl. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ezzel az AIDA64-el csak egy, de nagy gond van : az, hogy nem ingyenes :(


Mindenesetre ez máris egy félsiker, úgyhogy köszönöm szépen, hogy legalább egy lépéssel közelebb jutottam a megoldáshoz.

2014. júl. 3. 19:58
 6/6 A kérdező kommentje:

WOW!!! Az utolsó lehet, hogy telitalálat! =D


>>FELTÉVE<<, ha a program valóban képes közvetlenül a videókártyáról lekérdezni az adatokat, és nem a BIOS-ból, vagy az alaplap-tól kérdezi le a beégetett infót.

Na, fél óra múlva talán kiderül.

2014. júl. 3. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!