Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az asztali számítógépem...

Sztrecskó kérdése:

Az asztali számítógépem billentyűzetén valamit félrenyomott édesapám, és azóta nem tud szöveget írni. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A gépen még Windows XP van, és nem emlékezett túl sok részletre. Valamit írt, sejtéseim szerint a shift-et cserélte fel controlra vagy windows billentyűre. Azóta a billentyűzeten bármit nyomunk meg, "parancsot" teljesít, mintha be lenne nyomva valamelyik segédbillentyű. A képernyőbillentyűzet is haszmálhatatlan ebből a szempontból. Végignéztem a windows összes billentyűparancsát, de nem találtam meg, mi történhetett, vagy hogyan kéne visszaállítani. Vezérlőpultban is kutatkodtam egy sort, de semmi. Szerintetek?
2014. júl. 10. 19:19
 1/5 csacsi2 ***** válasza:
100%

"bármit nyomunk meg, "parancsot" teljesít"

Ilyenről nem hallottam, hacsak nem valami programhoz lett hozzárendelve, de leírhatnád milyen parancs? Lehet csak beregadt valamelyik billentyűzet (shift) és ha hozzányomsz egy gombot akkor kombinációt, gyorsbillentyűt nyom. Esetleg valamelyik ilyen program ami a gyorsbillentyűzetet kezeli lett elállítva.

Nézd meg a területi, nyelvi beállításokat, a vezérlőpult-> billenytyűzet beállításait (hardver tulajdonságok) és futtass vírusellenörzést. Esetleg nyomj egy rendszervisszaállítást. jobbat nem tudok. milyen billenytűzet

2014. júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nos, a ctrl valóban be volt ragadva, ez azonban még egy csomó kérdést nyitva hagy. A szövegbevitel minden programban lehetséges, kivéve a mozilla termékcsalád programjainál, még törlés és újratelepítés után sem (minden adatot is töröltem). Mostmár nincs beragadt billentyű, sőt, parancsot sem teljesít, de még az alapokat sem (backspace, ctrl+c, ctrl+v), egyedül az alt+F4-re hallgat.
2014. júl. 10. 22:15
 3/5 csacsi2 ***** válasza:

Nálam jól működik a firefoxon minden. Töröld a registry-ből is uninstall után és a mozzila könyvtárakat is:

uninstall

Telepít töröl -el eltávolítás

Majd mappák törlése a fáljrendszerből:

c:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Mozilla\

c:\Documents and Settings\Felhasználó név\Application Data\

c:\Documents and Settings\Felhasználó név\Local Settings\Application Data\Mozilla\


Kulcsok ("mappák") törlése a rendszerleíróból.

(futtatásba: regedit )


Sajátgép\HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla

Sajátgép\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla

Sajátgép\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\mozilla.org


Majd futtass registry tisztítást és ccleaner-t!


ezek után sem működik akkor valamelyik program szól bele és foglalja le a billentyűzet kiosztást, ami azért sem szerencsés, mert az előtérben lévő programra kellene érvényesüljön, szóval futtass malware írtót, hátha talál valamit!

[link]

2014. júl. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a tippet!

Közben megoldódott, de nem tudom, mi történt. Egyik pillanatban még nem csinált semmit, aztán egyszer csak elkezdett írni. (Közben csak más programokban próbálgattam a billentyűzetet). Asszem veszek édesapámnak egy új billentyűzetet :)

Azért köszi, még lehet, jól fog jönni a későbbiekben, amit írtál!

2014. júl. 10. 22:33
 5/5 csacsi2 ***** válasza:
Látod azt nekem sem ártana, legalább is jól kitisztítanom! Örülök hogy most jó!
2014. júl. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!