Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gép összeállitás előtt állok...

Gamersrác kérdése:

Gép összeállitás előtt állok és nem tudom melyik processzort válasszam?

Figyelt kérdés

AMD FX-8320 3.50 ghz vagy intel i5 4430 3.0 ghz

Játékra használnám



2014. júl. 11. 16:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
AMD FX-8320. A megspórolt 10 ezer forintot költsd egy jobb videókártyára. Nincs nagy különbség a kettő között és a 8 mag idővel egyre hasznosabb lesz.
2014. júl. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Milyen megspórolt 10ezer Ft? Az rendben van, hogy maga a proci olcsóbb, de komolyabb alaplap és hűtő kell hozzá.
2014. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12: Miért kell drágább alaplap, 14 ezer forintos is teljesen jó. Nincs olyan nagy különbség a disszipációban, úgyhogy ha egyikre csöndes és drága hűtést akar, akkor a másikra is az kell.


Ráadásul játékgépnél a zaj nem sokat számít, én is a gyári hűtővel használom a játékos gépemet, az meg ingyen van.

2014. júl. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Milyen 14 ezres lap? Annak az FX8320nak minimum egy 24 ezres Asus M5A97 EVO R2.0.
2014. júl. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Pl egy 13 ezer forintos alaplap AMD FX-8320-hoz: Asrock 980DE3/U3S3


Kompatbilitási listájában szerepel a proc:

[link]

2014. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Csak éppen a 4+1 fázisos tápellátás és a bordázatlan VRM-ek miatt nem fogja hozni az elvárt teljesítményt a proci, hanem throttlingolni fog..
2014. júl. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

a CPU throttling nem véletlenül a cpu magas hőfok miatti automatikus órajelcsökkenés megnevezése? (thermal throttling)


A VRM - Voltage regulator module pedig feszültség szabályzó.


Ha a proci "throttlingol" akkor véletlenül nem az órajelet csökkenti, a feszültséghez pedig semmi nem nyúl?


Én szerintem ha nem tuningol, nem emel feszültséget és szorzót egy 13.000 ft-os alaplap is megteszi alapnak.

Ha valami megsül garanciaidőn belül, tuning nélkül, az legyen az AsRock baja, cserélje ki a lapot, gyártson minőségibb alkatrészekből és ha kell adja azt drágábban ha megbízhatóságot is hirdetni akar.

Tuninghoz viszont már nem árt a drágább, jobb minőségű alkatrészekből összeválogatott és összerakott lap.

Persze mindezek alá még tuning nélkül is illik egy megbízható táp.

2014. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A processzor melegedése miatt is kialakulhat throttling, de az is throttling, ha VRM melegszik túl, mert vissza kell vennie a processzornak az órajelet. Hogy a feszültséget csökkenti e, azt nem tudom.


Itt egy jó leírás: [link]

2014. júl. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Moreno ***** válasza:
Az fx alá minimum,egy evo r2 lap kell,20 k alatt semmilyen lap nem jó az fxnek a szar tápellétás miatt,még az alap órajelet sem fogja hozni különben, + hűtő csere egyből,mondjuk egy tt macho,a gyári hangos,és ... Ha már fxet veszel,akkor max 8320,a 8350 egy húzott órajelű 20-as. Szerintem teljesen jó proci,de semmivel nem olcsóbb,mint egy i5,akkor vegyél,ha akarod húzni,4.4-ig simán elmegy,különben felesleges. Bf3-4 multi,meg a watch dogs(max pár játék még,ami profitál az fx több magjából). Az intel 1 szálon erősebb,ha csak játékra veszed akkor intel. Nekem volt fx 8320-asom is,és azzal is meg voltam elégedve.
2014. júl. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!