Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Windows-nak szopatás a...

A Windows-nak szopatás a mániája? :D

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is, hogy tisztázzuk. Aki nem ért hozzá, az legyen szíves nyomjon még MOST backspace-t. Köszönöm! Nincs kedvem olvasgatni a hülyeségeket, spekulációkat... Segítséget kérni jöttem ide, illetve a problémámra megoldást találni!


Kis ismertető:

Alaplap: ASUS P5GC MX/S

CPU: Intel DC 2.13 Ghz

RAM: DDR2 2x 2GB 800Mhz Kingmax

VGA: Radeon R7 250 1GB

OP rendszer: Win7 Professional 64 bit


[link]



Problémám:

Gyakorlatilag eltűnt a semmibe 641MB RAM-om.

[link]


Mint az előző képen is látszik, a Windows akár szopatás céljából, akár nem, azt írja, hogy a 4GB-ból 3,37GB használható. Valamint persze az is elég zavaró, hogy jelenleg konkrétan üresjáratban fut a gép. Egy google chrome megy egy nyitott lappal, és a fényképező program. Ennyi...

[link]

Mégis 1,3GB ram-ot használ a rendszer? Ezt hogy a fenébe?

[link]


Na szóval, kérdéseim a problémával kapcsolatban...



Hogy tudnám megoldani, hogy a rendszer ne csak felismerje, de használni is tudja a teljes 4GB-ot?


A Gyorsítótárazott és a hardverek számára fenntartott memóriát hogyan tudom esetleg kiüríteni, vagy hasonló?


Az utóbbit lehet szabályozni akármilyen módon?


Ha netán csak a gép újrarakása oldaná meg a problémát, Win7 32 bites rendszer tényleg kevesebb RAM-ot zabál, mint a 64 bites? Kinek mi a tapasztalata?



A válaszokat előre is megköszönném, remélem tud valaki segíteni! :)



#RAM #erőforrás-figyelő #Hardverek számára fenntartott memória #gyorsítótárazott memória
2014. júl. 12. 00:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudod megoldani. Nem ertem mi a problemad, ez teljesen normalis RAM hasznalat.
2014. júl. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ablakkezelonek, hatterben futo folyamatoknak, Aerosz@rnak vagy mi a fene Win7 alatt kell RAM. Ezek azok az 1.3GB.
2014. júl. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1.:


Teljesen normális? Ezen mi a normális? 4 GB-ból majd az 1/4-ét eltünteti a rendszer ÜRESJÁRATBAN! Ez neked normális?

Olvastam, hogy a win7 eszik 0,5GB RAM-ot, de ez majdnem hogy a triplája...


2.: Köszönöm, akkor azt mondd meg nekem légyszíves, hogy amikor 1,5GB RAM volt a gépben (kb. 1 hónappal ezelőtt és nem sok minden változott azóta) akkor is 1,3GB-ot használt? Nem hiszem. Vagy olyan extrém intelligens a windows, hogy úgy szórja a RAM-ot mint a nők a pénzt? Ha van akkor ne spóroljunk. Adjunk erre is kicsit, arra is meg amarra is.

2014. júl. 12. 00:45
 4/23 anonim ***** válasza:

A Windows kis helyen is elfér, ugyanakkor pont, hogy a saját gyorsítása érdekében ha van, többet gyorsítótáraz a RAM-ba.


Ez pedig igen, normális viselkedés.

4 GB ram-ból a nagy részét bizony böngészéssel meg lehet telíteni, de ha kell, akkor alkalmazkodik és dobálja el szépen a cache-t.

2014. júl. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Kerdezo, nem is vitatkozom tovabb Veled. Egy zoknival ertelmesebben lehet beszelgetni, mint Veled. Tovabbi jo windozozast.
2014. júl. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Windozozást... Köszönjük. Tehát szerintetek normális.

Akkor elmagyarázom.

A gépben van 4GB RAM.

A windows ebből 3,3-at tud használni.

Tehát majd az egy negyede elszállt ki tudja hová.

Üresjáratban google chrome, stb nélkül, úgy hogy csak a létfontosságú programok futnak, amelyek a windows működéséhez szükségesek, 1GB RAM szintén elszáll, ki tudja hová.

Azt ne mondjátok nekem, hogy 4 GB-ból 2 a szabad még használható RAM-om az erőforrás-figyelő szerint, és ez normális...


Tehát, konkrétan ez olyan, mintha nem is költöttem volna 18.000 forintot a gépre, csak felraktam egy XP-t...

2014. júl. 12. 01:11
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam, arrol nem mi tehetunk, hogy:


a) Valami nincs rendben a gepeddel

b) Igy irtak meg a vindozt hogy ennyi RAM-ot zabaljon


Vidd szervizbe, aztan ott is okoskodj a szerelokkel. Talan kinevetnek, de lehet pofan is utnek. Remelem mindkettot.

2014. júl. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Én sem tehetek róla, hogy gyengeelméjű vagy. Már az első válaszodból kiderült. "nem értem a problémád"

Tisztán is világosan leírtam, csak a végén levő 5 kérdés valamelyikére kellett volna válaszolnod. Ehelyett itt vitatkozol, és okoskodsz, hogy márpedig az teljesen normális. Holott tudom, hogy nem normális, ha a gépben van 4GB ram, és ebből üresjáratban csak 2GB szabad.

Meg kellett volna fogadnod a tanácsomat, és az elején a vissza gombra nyomni. Mint említettem nincs kedvem vitatkozni, és nem azért írtam le ide a problémám, hogy te gondolkodhass rajta és akkor kísérletezzünk, hogy vajon mi lehet, szétszedem 4x a gépet, az se jó, akkor újrarakom, az se jó, majd a végén eljutunk oda hogy még mindig szar, és nincs több ötleted, mert konkrétan hangyafasznyit nem értesz az egészhez, csak megnéztél egy-két gyorstalpaló videót a youtube-on, hogy idepofátlankodhass, és meg tudd különböztetni a DDR3-at a DDR2-től.


Engem olyan ember véleménye érdekelt volna, aki már találkozott ilyen problémával, nem azt kérdeztem, hogy szerinted ez normális-e. Kezd elegem lenni a hozzád hasonló vérjózsikból, hogy mindenbe beleugatnak, és még akkor is bizonygatják az igazukat, ha ők maguk is tudják, hogy semmi köze a témának az egészhez, hiszen hülyeséget mondtak...

2014. júl. 12. 01:35
 9/23 A kérdező kommentje:
4.: Igen, azt kérdeztem, amit az utolsó sorban írtál. Ez manuálisan megoldható? Mert takarítóprogramot, mondjuk CCleanert potyára futtatok le, úgy néz ki...
2014. júl. 12. 01:38
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Mivel termeszetes vindoz viselkedesrol van szo, tovabbra sem ertem a problemad. Vergodhetsz itt hetekig, akkor sem fogja tudni megoldani senki a gondod, bajod.
2014. júl. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!