Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Windows-nak szopatás a...

A Windows-nak szopatás a mániája? :D

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is, hogy tisztázzuk. Aki nem ért hozzá, az legyen szíves nyomjon még MOST backspace-t. Köszönöm! Nincs kedvem olvasgatni a hülyeségeket, spekulációkat... Segítséget kérni jöttem ide, illetve a problémámra megoldást találni!


Kis ismertető:

Alaplap: ASUS P5GC MX/S

CPU: Intel DC 2.13 Ghz

RAM: DDR2 2x 2GB 800Mhz Kingmax

VGA: Radeon R7 250 1GB

OP rendszer: Win7 Professional 64 bit


[link]



Problémám:

Gyakorlatilag eltűnt a semmibe 641MB RAM-om.

[link]


Mint az előző képen is látszik, a Windows akár szopatás céljából, akár nem, azt írja, hogy a 4GB-ból 3,37GB használható. Valamint persze az is elég zavaró, hogy jelenleg konkrétan üresjáratban fut a gép. Egy google chrome megy egy nyitott lappal, és a fényképező program. Ennyi...

[link]

Mégis 1,3GB ram-ot használ a rendszer? Ezt hogy a fenébe?

[link]


Na szóval, kérdéseim a problémával kapcsolatban...



Hogy tudnám megoldani, hogy a rendszer ne csak felismerje, de használni is tudja a teljes 4GB-ot?


A Gyorsítótárazott és a hardverek számára fenntartott memóriát hogyan tudom esetleg kiüríteni, vagy hasonló?


Az utóbbit lehet szabályozni akármilyen módon?


Ha netán csak a gép újrarakása oldaná meg a problémát, Win7 32 bites rendszer tényleg kevesebb RAM-ot zabál, mint a 64 bites? Kinek mi a tapasztalata?



A válaszokat előre is megköszönném, remélem tud valaki segíteni! :)



#RAM #erőforrás-figyelő #Hardverek számára fenntartott memória #gyorsítótárazott memória
2014. júl. 12. 00:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdező, leírom neked lassabban.

IGEN, ez NORMÁLIS viselkedés.


Az, hogy a 4 GB-ból mennyi használható több dologtól függhet. Lehet, hogy a BIOS lecsíp valami miatt, vagy az alaprendszer csak ennyit lát, okozhatja kerekítési, de akár részben hardveres hiba is.


Az, hogy 4 GB-ból pedig 2 GB szabad a Win esetén JÓ eredmény. A Windows szeret kb 1.5-2 GB-ot LEGALÁBB lefoglalni magának.

Sőt, mondok jobbat. Nálam most csak a Chrome van nyitva 2 ablakkal, összesen 7 lapfüllel. A háttérben alig fut program és így a 12 GB-ból 3.4 GB-ot eszik meg a rendszer.

Ez is normális viselkedés. Ha van hely, akkor minek spóroljon a rendszer?

Mint írtam, ilyenkor többet foglal le, több adatot tölt be előre, hogy gördülékenyebb és jobb legyen a működés.

2014. júl. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Mintha a falnak mondanám.

El sem olvasom, a normálisnál már abbahagytam. Dísznek raktam fel a végén 5 kérdést, vagy mi?

2014. júl. 12. 01:59
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, tessék, ha nem értetted meg a válaszokból.


"Hogy tudnám megoldani, hogy a rendszer ne csak felismerje, de használni is tudja a teljes 4GB-ot?"

Nézd meg a BIOS mennyit lát, nézd meg a beállításokat, hogy vihet-e el bármi belőle. (Pl integrált videokártya), esetleg rakd újra a gépet. Ha többet nem lát, akkor nem tudsz mit tenni.


"A Gyorsítótárazott és a hardverek számára fenntartott memóriát hogyan tudom esetleg kiüríteni, vagy hasonló?"

A rendszer kezeli. Üríteni nem tudod, mert amúgy is "fenntartott", az jobbára csak üres, amíg nem kerül használatba. Csökkenteni pedig inkább ne próbáld, mert ált. nem véletlenül annyi, amennyi.

(A stackoverflow vagy a Microsoft oldala lehet mond valami registry bűvészkedést, de inkább ne...)


"Az utóbbit lehet szabályozni akármilyen módon?"

Lásd előző válasz.


"Ha netán csak a gép újrarakása oldaná meg a problémát, Win7 32 bites rendszer tényleg kevesebb RAM-ot zabál, mint a 64 bites? Kinek mi a tapasztalata?"

Az garantáltan nem fog 4 GB-ot látni, ezt biztosra veheted. Kevesebb ramot sem fog enni, illetve max pár száz MB eltérés ha akad. Cserébe ha bővítenéd a ramot, akkor rakhatod újra a teljes gépet.

2014. júl. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ez a veszély nem fenyeget, mert csak 2 foglalat van az alaplapban. És DDR2-es az alaplapom, tehát már így is le van terhelve szegény. Ha meg esetleg vennék egy jobb alaplapot, lecserélném a 250GB-os winchestert is egy 2TB-osra.
2014. júl. 12. 02:21
 15/23 P.O.C. ***** válasza:
100%

Az alaplapod amúgy eleve csak max 2 GB RAM kezelését garantálja.

[link]

2 x DIMM, Max. 2 GB, DDR2 533/400 Non-ECC,Un-buffered Memory


Tehát az, hogy neked ennyit is felismert az maga a csoda.


Ami a fő kérdést illeti, ezen teljesen feleslegesen téped a hajad. Mindenki gépén így viselkedik.

Nekem pl. ugyan az a Windows 7 -em van mint neked, és 8 GB RAM -om, amiből jelenleg 2 GB -ot használ. De én magasról teszek rá, van miből. Minél több RAM -od van, annál több programot gyorsítótáraz be, hogy gyorsabb legyen a működés. EZ TELJESEN NORMÁLIS!

Egyébként meg szükség esetén felszabadítani is képes belőle. Ez van. Ha nem tetszik használj másik rendszert, vagy fejlessz magadnak jobbat. :)

2014. júl. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nygui, nekem 1,5GB-t zabál üresjáratban.
2014. júl. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt valaki nagyon magas lovon üldögél. Csak tudnám, hogy a pökhendi hozzászólásai után miért lett neki válasz írva...

G.

2014. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

14.


Ez P5GC MX alaplap, nekem MX/S van. :)


És az igaz, hogy ha 64-es helyett 32 bites rendszert használok kevesebb RAM-ot zabál a rendszer?

2014. júl. 12. 16:16
 19/23 anonim ***** válasza:
32 bites rendszer maximum 3.5 GB memoriat kezel. Belerakhatsz Te akar 8GB-t, de csak 3.5-ot fog latni. Amugy minel tobb RAM van benne, annal tobbet gyorsitotaraz.
2014. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
4GB memóriát képes kezelni a 32bit-es rendszer. És nem arra voltam kíváncsi, hanem arra, hogy kevesebb ramot zabál-e, mint a 64 bites, erre már rájöttem én is a kommentek alapján, hogy ez általános dolog, hogy ha van 16 GB ram a gépben, akkor legalább 6-ot elgyorsítótáraz.
2014. júl. 12. 17:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!