Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Audio driver probléma, tudnáto...

Audio driver probléma, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Egy régi gépemet telepítettem újra nosztalgiából, xp-t raktam rá, de képtelen vagyok elérni, hogy szóljon a hang. Az everest azt írja, "via ac'97 enhanced audio controller" van a gépen, és fél napja próbálok hozzá driver-t leszedni, egyik se működik. Még ki is írja, hogy felismerte a hangkártyát, mégse szól semmi hang. Sok verziót próbáltam ki, egyik se megy, valamelyiknél meg azt írja ki, hogy az operációs rendszerem nem megfelelő (annak ellenére, hogy XP-re is jónak írták). Lassan megőrülök, már 20 helyről próbáltam 20 féle verziót leszedni, légyszi aki tud, küldjön egy konkrét linket (ne csak a gyártó oldalát) ahonnan működő drivert tudok leszedni. Van amúgy a géphez egy telepítő CD, de az már nem működik. Ha segítség, az van ráírva hogy: i845-131M, alatta Intel i845 Chipset Series.

2014. júl. 14. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Az alaplapi-t feltetted?
2014. júl. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még nagyon sok évvel ezelőtt nekem is ilyen hangkártyám volt, órákat töltöttem a driver megszerzésével. Én azt mondom szerezz be egy újat. Talán win 7-8 automatikusan megtalálja a hozzá illő drivert és nem kell új hangkártya. XP már amúgy is "halott" vagy az lesz hamarosan, szóval próbálj meg egy újabbat felrakni. Kivéve Vista-t.
2014. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 csacsi2 ***** válasza:

Pedig az a baj, hogy nem hozzávaló driver-t próbálsz telepíteni! Addig nem tudunk linkelni míg a pontos tipusát nem tudjuk a hangkártyának!

"via ac'97 enhanced audio controller" nem mérvadó mert az van feltelepítve nem az a hangeszköz!

Menj az eszközkezelőbe, nézd meg a hangok és audio eszközöknél a hangkártya tulajdonságaiban az eszközpéldány azonosítót és arra keress rá!

[link]


vagy aida64 -el nézd meg a tipusát!

2014. júl. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is az eszközazonosítóval próbálkozz.

[link]

( a képen 10B9 )

2014. júl. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!