Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan fejlesszem a gépem...

Hogyan fejlesszem a gépem alkatrészeit, illetve mire cseréljem le őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Jelenleg van egy viszonylag jó gépem:

fx 6100 ezen cooler master hyper 212 hűtő (azthiszem ez)

asrock 960gm u3s3

fsp hexa 400 w

sapphire hd 7850 2 gb oc

1*4gb kingmax 1333 mhz

1 tb toshiba hdd

cooler master ház

coolink rndszerhűtő


Az a gond a géppel, hogy nagyon sokszor, ha mondjuk 1 órára kikapcsolom, majd újra be, akkor bekapcsoláskor, elkezd a VGA a CPU és azthiszem a rendszerhűtő ventilátorja is pörögni/forogni de elég lassan, szinte látni a lapátokat szabad szemmel. És ilyenkor nincs is kép. Aztán újraindítom a gépet, és hallom ahogy felpörögnek a korábban már említett ventilátorok - ekkor már gyorsan- és ilyenkor már van kép is és bebootol a windows rendesen.

Néha előjön egy másik probléma is. Azt abból áll, hogy kép van (ergo rendesen pörög a ventilátor) de az asrock-os BIOS képnél (nem tudom jobban leírni, annál a képnél ahol ott van hogy, mondjuk f12=boot menu stb..) befagy a gép, és nem megy tovább. annál a képnél megáll és semmi több. Aztán ha újraindítom, rendesen bebootol a gép és megy a windows. Ezek mellett, szerintem amikor el is indul a gép rendesen,mintha egy kicsit abnormálisan relatíve lassú lenne a rendszer/windows, de ezt lehet már csak beleképzelem.

Szóval, ez ügyben már volt szerelőnél a gép, volt gariban is, de nekik mindig minden jó volt, nem találtak megoldást soha a problémára. És úgy döntöttem, mivel valószínűleg ez valami feszültség gond lehet, egyszerűen veszek egy új tápot.

És mivel úgy hallottam hogy ez az alaplap nem igazán való fx alá, ezért veszek egy újat. Mondjuk egy asus m5a97-et. De, akkor meg arraj jutottam, mi lenne hogyha intel alapokra helyezném a gépet, és inteles foglalatú lapot és procit is vennék.

Tehát, szeretném véleményeteket kérni, hogy szerintetek jól gondolkodtam e azzal kapcsolatban hogy valami feszültség gond lehet. Illetve, kérnék ajánlatot:


-ha az A lehetőséget választom, tehát csak egy új tápot vennék,és proci, alaplap maradna, akkor milyen tápot vegyek (újra fsp hxa 400-at nem szeretnék, hanem annál komolyabb teljesítményűt).


-ha a B lehetőséget választom, tehát, cserélem a procit,alaplapot,és tápot,melyikeket vegyem, ami kényelmesen kihajtja full hd-ban a 7850-et, és esetleg a jövőben, erősebb proci és vga is belemenne a deszkába.


-ha a C lehetőséget választom, hogy a tápot és az alaplapot cserélem (mondván,hogy az alaplapom tényleg nem való fx alá)akkor mit válasszak.


Köszönöm szépen a segítséget, fontos szempont még, hogy nem szeretnék nagyon sokat árkölteni a dologra, minél olcsóbban meg szeretném úszni, de fontos lenne a jövőbeni bővítési lehetőség. Még egyszer köszönöm a segítséget. ha valami eszedbe jut ne tartsd magadban, - kivéve ha hülyeség :) .



2014. júl. 16. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
MEnnyi a kereted ?
2014. júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A lehetőségektől kiválasztásától függetlenül, tápra max 15ezret, alaplapra 15-20 ezer körül költenék, procira nem tudok konkrét keretet,olyan kéne ami viszonylag olcsó, megéri, és persze kihajtaná a 7850-et.
2014. júl. 16. 21:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Komplett gép

Asus M5A97 alaplap 36 hó gar.


1 db 20,603 Ft


Komplett gép

FSP Raider 550W tápegység 36 hó gar.


1 db 15,801 Ft


Komplett gép

Kingston 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Blue HX316C10F/4 memória 36 hó gar.


1 db 10,613 Ft


Összesen: 47,018 Ft

vagy:

Komplett gép

FSP Raider 550W tápegység 36 hó gar.


1 db 15,801 Ft


Komplett gép

Intel Pentium G3420 processzor 36 hó gar.


1 db 15,358 Ft


Komplett gép

MSI H97M-E35 alaplap 36 hó gar.


1 db 19,147 Ft


Összesen: 50,306 Ft

és ebbe késöbb veszel egy i5 öt

2014. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ. Valószínűleg a 2ik lehtőség lesz. De lenne egy kérdésem az 1ső lehetőségnél, miért írtál bele egy új memória modult ? Az én régi kingmaxom nem mennem bele az asrock lapba?

És az a 15ezres intel proci tényleg kihajta a hd 7850-et? Ha, csak jövőre, esetleg 2év múlva veszek csak bele egy i5öt, akkor még lesz rá lehetőségem, nem lesz elavult ?


Még valami, szerinted, is megoldja a problémát, egy tápcsere? Elképzelhetőnek tartod, hogy tényleg feszültség ingadozás gond van? Köszi mégegyszer.

2014. júl. 16. 21:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért mert kevés a másikhoz elfelejtettem hogy később abba is kell venned
2014. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nme feszültésg szerintem csak nem elég neki .
2014. júl. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
FX 6100-at max I5-re éri meg cserélni. Az FX 6100 egy R9 280-at kihajt fHD-ban probléma nélkül.
2014. júl. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A tápos kérdést értem. A memóriást viszont nem. Miért kéne a 2ik lehetőségbe is venni majd egy új modult venni, miért nem jó a régi? És feltétlenül kellene ez a működéshez? És a pentium g3420 lga1150es proceszor foglalatú, mi a garancia, vagy honnan tudjuk hogy van jövő ebben a foglalatban ? Illetve, ez a proci erősebb mint az én mostani fx 6100-asom ? Bocsi, de nem nagyon értek hozzá..
2014. júl. 16. 21:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem erősebb a G3420, most jött a Canyon's Chill azaz Haswell refresh, a következő generációs procik is belemennek majd egy H97 lapba, na akkor van jövője?
2014. júl. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor, nincs. Akkor melyik inteles foglalatnak van? Egyébként, először megveszem az fsp raider 550w-t, és ha az megoldja a problémákat, akkor marad egyelőre az fx 6100..
2014. júl. 16. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!