Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A RAM csak alacsonyabb frekin...

A RAM csak alacsonyabb frekin hajlandó működni, mint amin ő és az alaplap elfuthatna. Hol lehet a baj?

Figyelt kérdés

Adott egy MSI 945PL NEO alaplap, ami DDR2 400/533MHz-s ramok fogadására lenne képes. De bármilyen, 533-as vagy annál erősebb órajelű RAM-ot teszek bele, csak 400MHz-n pörög a BIOS auto, vagy 533MHz-s beállítása ellenére is.


(a próbált RAM-ok más gépekben normálisan működnek fajtától függően 800, v 533MHz-cel, illetve JEDEC alapján pl. CPU-Z-vel nézve is rendbe vannak.)


Mi lehet a megoldás?


Köszönöm előre is válaszokat



2014. júl. 17. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen processzor van benne?
2014. júl. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Intel® Celeron® D Processor 346 (256K Cache, 3.06 GHz, 533 MHz FSB) CPU van benne jelenleg, ezt szeretném most a (RAM rendbetétele mellett)Intel® Pentium® Processor Extreme Edition 840 (2M Cache, 3.20 GHz, 800 MHz FSB)-ra cserélni. Ahogy néztem ez a legerősebb ami rakható a lapba, legalábbis csont nélkül .


De visszakanyarodván a RAM-hoz, megfigyeltem, hogy egy db. RAM-ot a 4db slotból az első kettőbe bármelyikébe elfogad és bootol a gép. De kettő RAM-ot helyezve az első két slotba már jobbára elbukik a bootolás, ha mégis felállna a w7, akkor is csak 1GB mutatkozik a task manager által a 2x1GB-ből. Érdekes, h ezzel párhuzamosan a CPU-Z mindkettőt látja. Mivel csak 1GB-s RAM-okkal tudok próbálkozni és mert a CPU-Z mindkettőt látja ha 10 esetből egyszer végre feláll a rendszer, így nem tudom megmondani melyik slotba fogadja el azt az 1GB, ami task mang.be mutatkozik. Az egyébként a különböző gyártmányú (mert csak ez áll rendelkezésre) RAM-ok slotokba történő cserégetése semmit nem változtat a helyzeten.


Ugyanakkor más gépben a RAM-ok probléma nélkül, 2GB-nek mutatkoznak és hiba nélkül futnak.

2014. júl. 18. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!