Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a tápon nincsen főkapcsoló...

Ha a tápon nincsen főkapcsoló ha nincs bekapcsolva a gép is fogyaszt valamit? és ha nincs rajta főkapcsoló akkor mindig ki kell húzni használat után? Egyáltalán pontosan mire jó a főkapcsoló?

Figyelt kérdés
2014. júl. 18. 14:22
 1/4 HUN_Sector ***** válasza:

Ha nincs a tápodon főkapcsoló, akkor a hálózati áramot biztosító csatlakozóját húzd ki (értsd: ki a konnektorból) az áramtalanításhoz. A főkapcsoló csak arra szolgál, hogy biztonságosan lehessen az egész gépet áramtalanítani, pl. szerelés esetére.

Alapjáratban mindig van valamennyi áram a csak simán leállított állapotú gépben, ezért is fontos, hogy ne legyen feszültség alatt, ha dolgozol vele.

2014. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de ha nem dolgozok vele hanem csak ott áll magában mert én elmegyek 3-4 órát akkor is kikel húzni ?
2014. júl. 18. 14:46
 3/4 HUN_Sector ***** válasza:
Alapjáraton a fogyasztása max pár watt, azért felesleges kihúzni. Éves szinten sincs kb 30-40(!) ft, szóval nem kell kapcsolgatni, huzigálni. Ha valami ok miatt rettentően tartasz a tüzektől, a vihar esetén a gép sérülésétől a villámcsapás miatt, akkor kihúzhatod, máskülönben - amennyiben nem bontod szét a gépet és matatsz benne - maradhat folyton áram alatt, készenléti üzemmódban a táp.
2014. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát az előző válasz sajnos nem igaz.Nekem a gép + a monitor+ hangszóró kikapcsolva 5w-ot fogyaszt(Standby)+ a mai gépeken az usb 3 porton van lehetőség gyorstöltésre is.Szóval mértem fogyasztásmérővel 5Watt volt. chiftec 550W táp + Dell 20,5" coll monitor,Logitech hangfalszet.


5Wattal számolva pedig éves szinten:


5W*24óra*365nap = 43800 wh(wattóra) = 43,8 KWh éves szinten 1 kw kb

[link]

36FT

43kwh*36Ft = 1548 FT


mindenki eldöntheti ,hogy érdemes e huzogatnia a tápot ezért az összegért, viszont én 1 hosszabbítón kapcsolgatom a piros gombot mikor nem kell :)

2018. jan. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!