Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Catalyst control center? ....

Catalyst control center? . (Többi lent! )

Figyelt kérdés
Van 1 r9 280x-es vidikarim és egy i3 3210 procim amikor tuningolom a kártyát a catalyst control centerben és azután elindítok 1 játékot csak 1 fekete kép jön be és nem reagál semmire a gép még a ctrl+alt+del se, persze ez nem történik meg amikor nincs a kártya tuningolva, én gondolom, hogy ez a proci hibája lehet mert kisebb mhz-en nincs gond! Egy i5-tel nemlenne ilyen probléma? Ja és mielőtt kérdeznétek, hogy milyen a tápom:chieftec ctg 650 c

2014. júl. 18. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miert a proci lenne a gond?

Leitod hogy csak tuning utan jon elo a problema, akkor mi a kerdes? Gondolom tul sokat huztal rajta, es keves neki az alap fesz, ezert terhelesen nem stabil.

2014. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 halalfalo ***** válasza:
Amúgy miért is húzod a videokártyát, ha a processzor már eleve sok esetben kevés hozzá?
2014. júl. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 csacsi2 ***** válasza:

processzor sebessége függ az eszközök sebességétöl is. Az eszközöknek is tudni kell követni a megnövekedett órajelet.

Ezért van ha a processzort húzod, minden mást is figyelembe kell venni (eszközök,melegedés,memoria,alaplap,merevlemez vezérlők)! Nem sokra mész a VGA húzásával inkább egy gyorsabb memórián (kissebb késleltetésü)gondolkodj, ha mindenféleképpen teljesítményt növelsz! Húzáskor é

2014. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Nem olyan túl sokat húztam rajta.

A processzorom általában minden játékban kibírja hajtani a vidikarim egyedül a watch dogs amin a procim 85% on dolgozik a vga pedig 50% de látom ez nemcsak nállam van így!

A memóriám elegendő mert 8gb (dual channel)

Akkor most végülis mi lehet a probléma?Lehet,hogy tényleg kevés neki a feszültség mint ahogy az első válaszoló is írta?

2014. júl. 18. 20:20
 5/12 csacsi2 ***** válasza:

A memóriánál nem a kapacitás adja a sebességét hanem a késleltetés (clock Latency). A Feszültég is lehet kevés, ezt is hozzá szokták igazítani, amihez meg már lehet kevés a táp és ennek hatására túl is melegszik. ezért írtam sokminden összefügg és eszközön belül is változó mit bír!

eszközöknek követniük kell egymást. Szinkronban kell működniük."Hiába nyomsz egy padlógázt ha előtted egy busz fékez!"


végezz stabilitástesztet, ellenőrizd az értékeket (aida64).

[link]

Amúgy meg hiába növeled a végletekig a frekvenciát, ha azt elveszíted a memóriánál és így íráshibát okoz. Amúgy meg kompatibilitás módban automatikusan változtatja a memoriabusz sebességet és ilyenkor nagyobb lesz a DRAM/FSB arány.

példa:

[link]

2014. júl. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat ment a zöld!

Akkor majd elvégzek egy stabilitástesztet!

A memóriáim pedig ezek

: [link]

azért vettem ezt mert sokan dicsérték szerinted is elég gyors,clock Latency is jó??

A tápot is most vettem szerintem egy jó táp.

2014. júl. 18. 22:18
 7/12 csacsi2 ***** válasza:
DDR3 -nál jó a CL9. (már jönnek a cl6-osak is) Azért van több érték is megadva, mert a frekvencia növelésével növekszik a késleltetés. több ram esetén fontosak hogy ezek az értékek egyezzenek! Egy ram több frekvencián működik, más késleltetés beállításokkal.
2014. júl. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Letöltöttem az aida64 et és tuning állapotban csak a gpu stress-t futattam és igen ugyanaz jött be mint a játékoknál ha tuning állapotban van a kártyám,egy fehér csíkos képet adott és csak az újraindítás működik,de ez alap álapotban amikor nincs tuning akkor nem történik meg szóval ezekszerint a kártya amikor húzva van akkor nemkap elég feszültséget és leáll.

Arra gondoltam,hogy fokozatossan növelném a kártya feszültségét és tesztelném a stresszt az aida64-el ezzel nem tennék kárt a kártyában?

2014. júl. 18. 22:55
 9/12 csacsi2 ***** válasza:

A tuningolás során bármi tönkremehet mert olyan értékeket használsz amire NEM lett tervezve! VGA a legérzékenyebb erre.Ilyenkor azt a tűrést használod ami biztonsági ráhagyás.


Mint írtam összefüggésében kell nézni a túlhajtást (mindent)! Processzor hibája kihat minden eszközre! tehát a Driver nem válaszol, ha nem tudja követni!

[link]


A Stress-test oldalon a statisztika összefoglaló eredményeket ad. Ne csak a GPU-t ellenőrizd! Memóriát és a processzort is, feszültség értékeket,hőmérsékleteket...

[link]

2014. júl. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem csak a gpu-t ellenőriztem.Ellenőriztem az összes hardware-t kívéve a gpu-t és minden jól megy a (hőmérséklet se magas)
2014. júl. 19. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!