Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit javítana a teljesítmén...

Mennyit javítana a teljesítményen?

Figyelt kérdés

Egy elég régicske, de még el-el-döcögő gépem van:

Core 2 Duo 2,2Ghz/800Mhz LGA775 2MB processzor

2x 1GB DDRII memória

128mb-os Asus(Gygabit)-es videókártyám van

Utóbbit nem igazán ismerem, mert nemrégen vettem 3000-ért egy barátomtól, hogy tudjak újra lolozni meg hasonlók.


Első és legfontosabb(és talán az egyetlen aminél értelmesnek titulálhattok)

Megéri e növelnem a processzorom teljesítményét?

Ilyen téren nem nagyon értek a számokhoz, így inkább arra lennék kíváncsi, hogy észrevehető lenne-e (és ha igen, akkor miben) a teljesítménybeli javulás.

Megérné felhúzni legalább 3Ghz-re? Az amúgy is öreg 7-8éves gépem még ennél is hamarabb tönkremenne?

Hűtésbeli problémáim adódnának?

Elvileg ugyanakkora feszültségen 3Ghz-re 100%-os stabilitással lehet húzni ezt a procit, 3Ghz++-ra pedig fesznöveléssel lehet húzni 3,4-en elvileg (ha jól emlékszem) kifizetőbb a az energiahasználat mint 2,2Ghz-en.


Második inkább elméleti szinten folytatott kérdésem a következő lenne:


Tételezzük fel, hogy az összes alkatrész ami a gépemben van vízhatlan.

Ezzel a tudattal az egész gépet feltölteném vízzel (ilyenkor a ventillátoros hűtést kivenném)

A processzor/videókártya szerintetek bírná ventillátoros hűtés nélkül, kizárólag a beleengedett vízzel való hűtéssel?

Ha igen, szerintetek lehetne még terhelni is a procit?


A válaszolóknak előre is köszönöm, trollok kíméljenek, szerintem érdekes téma a 2. kérdésem.



2014. júl. 22. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:

szóval van egy el-el döcögő géped , amivel már nem tudsz mit kezdeni ezért kísérletezel rajta:)

Húzni akarod? Core 2duo-t 2.8-ig szerintem simán húzhatod fesz emelés nélkül

Tudod: szorzó x FSB = órajel

3GHz -nél már kelleni fog a fesz emelés.


A víz vezeti az áramot

Merítsd a gépedet inkább olajba


http://www.youtube.com/watch?v=eBjroWGxauM


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__4..


[link]


[link]


Szerintem baromság :DDDD

2014. júl. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat:D


A gépemet még szeretném használni, ezért csak elméletben foglalkozok a dologgal, utána néztem, árulnak direkt erre készített olajat, de engem inkább a legjobb hővezető folyadék érdekelne, mint ez.

A víz elvileg a legrosszabb vezető, de minél koszosabb a víz, annál jobban vezet. Ezek után, lehet, hogy egy fizikusra lenne szükség? xD

Vagy a vizet nem lehetne olyan szinten "szennyezni" valamivel, hogy jobb hővezetővé váljon mint az olaj?

Esetleg tudsz/tudtok beszerezhető, nagyon jó hővezető folyadékot? Az hogy vezeti az áramot, annyira nem érdekel, kiküszöbölhető az is xDDDD

2014. júl. 22. 00:50
 3/7 anonim válasza:

Az információk a gépedről még pontosításra szorulnak, de azért nagyjából meg tudom saccolni tényleges hardvereket.

A ram az elég, a procin húzhatsz, de ha csak gyári hűtő van rajta, a feszültséget ne növeld, csak az fsb-t állítsd. Viszont azt ne vedd garanciának, hogy megy 3ghz-n, mert az korántsem biztos. Egyébként 2,8 ghz környékén már elég az. Viszont a videokártyádról az, hogy mekkora a memóriája, szinte nem mond el semmit. A Lol-nak nincs nagy gépigénye, de simán lehet, hogy a videokártya miatt akadozik, és akkor hiába húzod a procit.

Töltsd le ezt a programot, és mondd meg, mit ír ki az első sorban. A linkelt oldalon a bal oldali képen a "Name" sorában levő infóra vagyok kíváncsi. Ha ezt megmondod, én is elárulom, hogy kell-e aggódnod, vagy sem. :)

[link]

2014. júl. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ja, és igen, a másik kérdéshez: Ha teljesen vízhatlan a cucc, akkor persze, hogy lehet mindent elméletben vízzel hűteni. Csak felesleges. A procit érdemes, esetleg a videokártyát, vagy még a ramokat. De a procit elég, azon lehet húzni a legtöbbet adott esetben, meg feszültséget növelni.
2014. júl. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Intel Core 2 Duo E4500

A húzás egy dolog lenne, de pc-t sem szeretnék a közeljövőben vásárolni (nincs rá pénzem :/ ), így az is kérdéses lenne, hogy az élethosszán nem rontana e sokat a beavatkozás. Nagyon köszönöm az eddig érkezett és az ez után is érkező, érdekes válaszokat:))

2014. júl. 22. 01:10
 6/7 A kérdező kommentje:

Videókártya:

NVIDIA GeForce 7900 GS

Ez elött egy NVIDIA 8500 GT-m volt amin csak rácsozott hűtés volt (az újon kis ventillátor is van)

Az alaplapom pedig olyan vacak, hogy az új GPU-t nem bírja ellátni árammal segédkábel nélkül...

2014. júl. 22. 01:12
 7/7 anonim válasza:

Leginkább az segítene, ha a prohardver " [link] " topikjába írnál, ha tényleg komolyan gondolod a procihúzást. Mivel kezdő vagy, és a gép is nagyon régi már, nem erőltetném a húzást egyébként. Ahhoz a videokártyához, amid van, elég ez az órajel. Ha a Lol szaggatott (de remélem nem próbálsz a maximum beállítsokon játszani), és azért akarsz tunningolni, akkor megértem. De ha rossz hűtőd van, akkor kizárólag az fsb-t növeld, semmi feszültségvariálás!

A plusz kábel meg nem a lapod miatt van, a 7900gs-nek van külön kábelcsatlakozója, mert többet fogyaszt egész egyszerűen. Régen ez egy böszme "gémer" kártya volt. Úgy 2006-ban. :)

2014. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!