Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik processzorral járnék...

Melyik processzorral járnék jobban? és milyen videó kártyát ajánlanátok hozzá majd?

Figyelt kérdés

[link]


vagy


[link]


Tervezek beújítani egy gépet egyelőre jórészt még csak munkához kell de majd játszanék is. Mit javasoltok i7 vagy Xeon? Jó a xeonba nincs grafikus mag de számít ez bármit is ha úgy is veszek vidi kártyát a gépbe? Van más külömbsség a i-3-5-7 kategoria és a xeon proceszorok között azon kivül, hogy utobbi több memoriát kezel és nagyobb adatátvitelt tud biztosítani?



2014. júl. 22. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Más a foglalata, szerver-processzor, tehát másra lett tervezve...


Ám nem írtad, milyen munkára kell. Pl. irodai munkához sok mindkettő. Szerintem játékhoz is elég egy i5-ös.

2014. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen alaplapod van és mire használod a gépedet?
2014. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Még semmilyen alaplapom nincsen, nyilván majd processzorhoz illőt veszek. Munka tekintetében program fejlesztéseket szoktam végezni elő szokott fordulni sürűn nagy adatmozgatás is és virtual boxolok elég sok klienssel egyszerre.

Tény hogy elég durva procik és simmán elviszik amit kell de nem akarok 3 évente újat venni úgy hogy most kicsit hosszabb távra tervezek. Árban többé kevésbé megegyeznek ezért is kérdeztem meg hogy melyiket javasolnátok?

2014. júl. 22. 10:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Iponon gyorsan megnéztem, mennyibe kerülnek az LGA2011-es alaplapok (Xeonhoz). ~53 ezertől felfelé

Ezzel szemben egy Z87-est vagy Z97-est fele ennyiből is vehetsz (ilyen kell a K-végű i7-eshez, amit linkeltél).


A processzorok árát nem néztem, mert azt írtad, kb. ugyanannyiba kerül. De az alaplapok árában nagy az eltérés, így én az i7-est ajánlanám inkább.

2014. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BM-Striker ***** válasza:
100%
A Hwasell Referesh alapó i7 erősebb, mint az Ivy Briddge alapú Xeon.
2014. júl. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!