Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek a virtuális...

Szerintetek a virtuális valóság meg fog olyan formában valósulni, hogy egy napon átverhetjük vele az érzékszerveink?

Figyelt kérdés
A Fejlődés adott. Grafika ütemesen fejlődik, mindenféle technika roham tempóban. Oculus rift és társai, az a kéz érzékelős lézer letapogató cucc, és akár a Mo-cap ruha. Apropó, olyan mint például a mo-cap, fog valaha működni a valóságban? Vagy valami sokkal intenzívebb? Ha igen, mennyi idő múlva megsaccolva? Hozzáértők előnyben.

2014. júl. 23. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Van egy olyan játék, aminek az a neve, hogy Real Life.

Amikor felállsz a gép elől akkor indul el. Grafikája kiválló! A környezet magától változik, a természet tele van benne élettel! A víz k_rva jól megvan csinálva benne, meg minden.

És mindent tudsz érezni is!

De cheat nincs hozzá :(

2014. júl. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Muszáj azt hinni egyből hogy élettelen vagyok, azért mert érdeklődöm a technika iránt? Az ilyen hiperbunkó hozzászólásokat mellőzzük. Alapjából kedves vagyok, de ha ilyen állatságokat írtok, nem tudok az lenni ^^
2014. júl. 23. 23:54
 3/10 anonim ***** válasza:
A Technológiák és a virtuális valóság egyre jobban fejlődik, az utobbi 4-5évben hatalmas fejlődésnek indult a dolog, biztos hogy nem most de egy olyan 10év mulva elég sok ilyen eszköz lesz elérhető, főleg a mai állapotot nézve hol mint említetted ott a mozgásérzékelő mint a Razer Hydra vagy egy kisebb a Leap Motion, A virtual Reality szemmel való érzékeléséhez pedíg ott az Oculus Rift aminek az új verziója a DK2 ezen a héten készült el és pontosabb szebb képe van mint az előzőnek. Ráadásképp próbálkoznak olyan "kesztyűt" készíteni amivel a játékban megfogott tárgy (pl egy kard markolata) érezhető mérettel rendelkezne és fixen megtudnád fogni mintha valóban a kezedben lenne (ez még nagyon Early de lehetséges) de ott a 3D vagy a 4Dmozi is ami eléggé megszokott a mindennapokban és mégis mennyire érezhető az adott filmben történő jelenet.
2014. júl. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2, érdekesen levezetted a típusokat meg mindent :D Ha ez a fixen megfogós dolog működne kézzel, akkor gondolom bármely más testrésszel is működne, nem csak kézen. Olyan közelinek tűnik. Már elég durván érzékelhető a virtuális világ. És nem csak az. A játékok mechanikái, grafikák, effektek, hardverek erőssége. Nem kemény belegondolni is hogy hol leszünk 10 év múlva?
2014. júl. 24. 00:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Pedig az első válaszoló nagyon szépen leírta, kár érte fellázadni.

Érzékszerveket átverni nem nagy dolog. Ha kipróbáltál már keményebb "anyagot" még-csak számítógép sem kell hozzá.

Kérdés az, hogy mire megy ki ez az átverés?

Hedonista módon saját élvezeteink fokozására gondolom, ez lenne az elsődleges cél. De mint mondtam veszélyes lehet.

Nem vagyok szakavatott pszichológus vagy pszichiáter, de rászokva eltompítja a normál érzékeket, érzéseket, megnyilvánulásokat.

Közönyös lesz az ember tőle egy idő után.

Megöl szeretetet, szerelmet, lelket mindent ami emberré tesz egy embert.


Ajánlok neked egy filmet, bár lehet, hogy láttad már.

A címe: Hasonmás

Bruce Willis játszik benne

A film pont egy ilyen érzékszerv átverős világban játszódik ahol az emberek nem képesek elfogadni, hogy az élet mulandó, mindenkiért egy nap a kaszás.

:))

2014. júl. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Arra hogy elhidd a virtuális valóságot, érezd a hatásait. Érintés, szaglás, bármi. Nem drogozok, érdekel a modern technika. Képzeld, tudom mi az a való világ, 17 éve élek benne, nem kell elmagyarázni mi az ^^. Arra voltam kíváncsi hogy milyen ütembe fejlődik a technológia ezen a téren, és egy nap képesek leszünk-e elhitetni magunkkal is, hogy amit látunk az valós. Esetleg ezekre konkrét összetett programokat alapozni. Akár egy játék, mondjuk egy MMO-RPG vagy valami verekedős játék mekkora poén lenne már virtuális valóságban. Úgyhogy aki nem arról ömleng hogy itt a valóság milyen szép milyen jó, annak megköszönöm, de aki azért nézi a számítástechnika >> hardverek rovatot hogy megmondja milyen tuti a valóság, kérem ne válaszoljon :) köszönet.
2014. júl. 24. 13:28
 7/10 A kérdező kommentje:
Elnézést. Csak szúrja a szemem hogy nem a témáról beszélünk néhányan >.< Nem a hatásaira vagyok kíváncsi, hanem a fejlődésünkre. Tényleg bocsi ha valakit megsértek ezzel. De kérem, ez egy komoly téma akart lenni.
2014. júl. 24. 13:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen téma és tanulmány kering a neten ami megjósolja , milyen lesz a következő évtized, évezred számítástechnikai forradalma.

Vannak régebbiek, ezeket azért jó olvasni mert ma már tisztán láthatod mi valósult meg és mi nem:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5..

Vannak újabb tanulmányok,elképzelések amik maradhatnak fantáziák, de meg is valósulhatnak, viszont ezek beteljesülésére várni kell.


Nem tudom itt a GYK-n hány embert tud komolyan érinteni ez a dolog, hogy komolyan is hozzászóljon a témához.

Komoly felnőtt ember a következményeit is figyelembe veszi az adott dolognak.

Én úgy látom, hogy maga a technológia sok korosztályt érdekel, érdekelhet. A "virtuális valóság" elsősorban a szórakoztatás felé megy el (szerencsére).

A fiatalok használni fogják, mert fogékonyak lesznek rá, az idősebbek fejlesztik és az üzletet látván benne, szolgáltatják majd pénzért a fiataloknak. Aztán a fiatalok fölött is eljár az idő, és ha tovább érdekli a dolog akkor őbelőle is fejlesztő vagy szolgáltató válik.


Ne haragudj, de én ebben az egészben csak egy nagy ,nagy üzletet látok .....



[link]

2014. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy exoskeletont a fordítottájra alakítani, mármint, hogy gátolja a mozgást, az lenne az igazi :D

illetve bizonyos mozgást nehezen engedne végrehajtani, pl a játékban lépcsőn mész fel... :D

Ez lenne az igazi :D

És betenni az egészet egy gyroscopba :P

+ oculus rift meg az a kesztyű amit említettek... :D


[link]

2014. júl. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ennek a cuccnak már csak a súlya miatt is úgy éreznéd hogy igazi Battlefield katona vagy. Hát az biztos hogy be van bugyolálva a gyerek xD
2014. júl. 25. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!