Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopomnak atomreaktor...

Laptopomnak atomreaktor hangja van, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy MSI Cx623 laptopom, 3 és fél éves.

Most azt hagyjuk, hogy ez egy sz*r gép, már mindenkitől megkaptam, meg én is tapasztalom... :( már volt csapágycserén, meg zárlatos lett egyszer az akksija. Most gondoltam egy merészet, kipróbáltam az akksit, láss csodát, tökéletesen működik. Eddig, mikor hálózatról ment a gépem, állandóan atomreaktor hangot adott ki, és kb. 60 fokos volt a hőmérséklete (a laptop bal oldalán, ahol a venti van). Most, hogy akksiról megy, közel sem olyan hangos, és közel sem olyan forró (persze még mindig melegszik, de legalább nem annyira...).

Kb. félévente kell pucoltatni, mert az a hőcserélő paszta vagy micsoda csontszárazzá válik a hőségtől.

Van-e tippetek, miért működik jobban akksiról, és mit tehetnék, hogy hálózaton se melegedjen túl/legyen olyan a hangja, mint egy kombájnnak?

Az ilyen "dobd ki ezt a sz*rt és vegyél másikat" válaszokat mellőzük már, nyilván ezt tettem volna már rég, ha anyagilag úgy állnék.

Köszi előre is a válaszokat! :)


2014. júl. 25. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem attól lehet, hogy akkumulátoros üzemmódnál vissza van véve a telejesítmény. Így kevesebb hőt termel... Ez által pedig kevesebb fordulatszámmal pörög a ventilátor, tehát halkabb.
2014. júl. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Talán a Vezérlőpult -> Energiagazdálkodási lehetőségeknél lehet álíltani, de nem vagyok benne biztos...
2014. júl. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hmm, köszönöm, ki fogom próbálni (vagyis: szólok a srácnak, aki karbantartja szegény kis gépemet). :D

Úgyis csak skype, facebook, word meg filmnézés, amire használom, szóval nem kell olyan nagy teljesítmény... köszönöm szépen! :)

2014. júl. 25. 09:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk az fura nekem, hogy ilyen felhasználás mellett miért olyan forró...


Nekem komoly játék alatt, vagy video-konvertálás alatt megy 60 fok fölé...

2014. júl. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én simán lecserélném a ventijét. Ebayen ilyen 3-5ezer ft körül mozognak.
2014. júl. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

GPU 66C

HD0 45C

TEMP1 68C

Core0 66C

Core1 63C


mindez nekem semmit nem mond, csak ugye ez a speedfan program mutatja a lángoló tűz ikont az adatok mellett... :( ja, és egyébként most ez a program megy a gépen, be vagyok jelentkezve skype-ra, és facebook-ozok.

gondolod, hogy megoldást jelenthet egy venti-csere? nem valami mással van gond?

mondjuk elég gyengén löki ki a forró levegőt, alig érezni, ahogy jön kifelé.

köszönöm a tippet egyébként. :)

2014. júl. 25. 09:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezek alapjáraton elég magas hőfokok, nem ártana ventit cseréni benne.
2014. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most komolyan ilyen hangja van a laptopodnak? :))


http://www.youtube.com/watch?v=7eHkpUSaVwU

2014. júl. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

: DDDD

na jó, neeem :p

2014. júl. 25. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!