Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A külső HDD-t nem ismeri fel...

A külső HDD-t nem ismeri fel a Windows, a vinyó ledje végig csak folyamatosan világít, nem "villog". Viszont nem halott mert felpörög, és melegszik is. Milyen probléma valószínűsíthető?

Figyelt kérdés
Ez egy többéves vinyó, most a dögmelegben pár napig nem üzemeltettem kíméletképpen erre visszadugom és tessék... (előtte nem volt baja). Másik USB portba már átdugtam, kábel viszont most csak egy hozzáférhető így azt nem tudtam másikkal megnézni. A többi HDD-vel lekopogom nincs gond (elég régi XP-s gép). Valami sorrendet tudnátok javasolni milyen irányba induljak, illetve számíthatok-e arra, hogy a "tünetek" alapján esetleg nagyobb baj is lehet ez? (úgy olvastam ha felpörög az nem rossz jel).
2014. júl. 27. 03:56
 1/1 anonim ***** válasza:

A turmixgépek oldalánál olvastad, hogy "ha felpörög az nem rossz jel"? :)

Ha már áramot kap, akkor ritka az olyan, hogy ne pörögjön fel. A nagyobb baj már a felismeréssel kezdődik.

Először is javaslom, hogy próbáld meg csökkentett módba rádugni, nézd meg lemezkezelőbe, hogy ott se látja-e, aztán ha végképp semmi, akkor linux-szal is nézd meg, hogy az látja-e. Ha látja, akkor szerencséd van, mert abban az esetben még le tudod menteni róla a dolgokat, megformázod, és már az XP is látni fogja.


Ha linux se látja, akkor ott már gáz van.

2014. júl. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!